Robinson Crusoe - Dobrodružství na prokletém ostrově

Značka
ALBI
ean
8590228023261
Jazyk
čeština
Rozměr
406x303mm
Hmotnost
2,210 g
Obtížnost
Střední
Délka hry
120 min
Počet hráčů
1+
Od věku
12 let

Robinson Crusoe - Dobrodružství na prokletém ostrově

Mám
Chci si koupit

 • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 149 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Recepty z pořadu Rady ptáka Loskutáka

K nákupu nad 699 Kč dárek zdarma v hodnotě 279 Kč

Recepty z pořadu Rady ptáka Loskutáka

Robinson Crusoe je kooperativní hra pro 1 až 4 hráče, která vás dostane svou atmosférou a kde zažijete dobrodružství a nástrahy „Prokletého ostrova”. Musíte dokonale spolupracovat, abyste drsný život na ostrově přežili a poradili si se všemi jeho nástrahami. Hra nabízí dokonce 8 různých scénářů vč. bonusových scénářů King Kongův ostrov a Livingstone. V každém scénáři zažijete nové dobrodružství, kde např. budete mít za úkol shánět dřevo na vybudování signální vatry, prozkoumat opuštěné vesnice domorodců nebo se vypořádat při erupci strašlivého vulkánu.

Robinson Crusoe to všechno nabízí a ještě mnohem víc. Buďte si ale jisti, že vás hra zadarmo rozhodně vyhrát nenechá.

Ukázka: „Klidná plavba do Nového světa se změnila v katastrofu, když se nás v temnotě noci zmocnila tropická bouře a mrštila lodí na útesy. Myslili jsme, že je konec. Jak se ale ukázalo, byl to teprve začátek. Svítání nás nalezlo vyvržené na písčité pláži opuštěného ostrova posetého palmami a první co nás napadlo bylo, že nás postihl osud Robinsona.

Ostrov, na kterém jsme se ocitli na nás zprvu působil jako klidné a přátelské místo. Jak zrádný pocit to byl, se záhy ukázalo. Žádný klid ani bezpečí. Na každém rohu na nás číhaly nástrahy tohoto prokletého ostrova. Silné bouře, zrádné nemoci a krvelační kanibalové tenčily naše řady. My jsme však vzdorovali, sháněli jsme dřevo, postavili ukrýt, vyrobili si provizorní nástroje, nechali vzplát hranici, která nám poskytla naději, že budeme zachráněni. Jenže naděje je vrtkavá dáma...“

Hra obsahuje: herní plán, 11 dílků ostrova, žeton prvního hráče, 30 karet vynálezů, kartu založení tábora, 30 nálepek na figurky, 9 akčních kostek, 3 kostky počasí, 73 karet událostí, 3 karty vraku, 22 žetonů dalších efektů, 12 žetonů zranění, dřevěné komponenty, 4 oboustranné karty scénářů, 4 oboustranné karty postav, karty dobrodružství (30 karet sběru surovin, 30 karet budování, 30 karet průzkumu), kartu a figurku Pátka, kartu a figurku psa, 8 figurek hráčů, 10 dodatečných figurek, žeton koše, žeton pytle, 6 číselných žetonů, 52 karet záhad, 8 karet počátečního vybavení, 16 karet zvířat, 5 modrých značek, 14 černých značek, 14 bílých značek, značku kola, 5 značek zranění, 2 žetony mraků, 3 žetony dobrodružství, 22 žetonů objevu, žeton tábora/úkrytu, 20 žetonů odhodlání, žeton zkratky, žeton bouře a pravidla.

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Martin Janáč

  Hra je to dlouhá a složitá, ovšem pro milovníky euro her můžu jen doporučit. Zvláštní je svou příběhovostí a také náročností. Každá partie je tak výzva a kooperaci je tak opravdu třeba promyslet :-)

  Hra, ALBI, 2015, 8590228023261

 • 5 z 5 hvězdiček Lukáš

  Výborná kooperativní hra, která určitě není pro každého. Prokousat se cca 30 stran pravidel dá zabrat a doporučuji si někoho najít, kdo vám to vysvětlí, nebo alespoň se podívat na video. Množství karet událostí je takové, že ani po 20. hraní člověk zdaleka nevidí všechny a čekajího stále další překvapení. Různorodost scénářů je taková, že máte k dispozici téměř "8 různých her". No a pokud hráč u stolu co rád jí ve hře sní bobule a je jeho postavě blbě.. tak to pobaví všechny u stolu.

  Hra, ALBI, 2015, 8590228023261

 • 5 z 5 hvězdiček Radka Kostilníková

  Úžasná hra na dlouhé zimní večery. Pravidla jsou poměrně náročná, ale když jim přijdete na kloub, tak je to výborná hra. Doporučuji všem, co už mají s deskovymi hrami zkušenosti - přímo pro začátečníky to asi nebude.

  Hra, ALBI, 2015, 8590228023261