Hra V kostce! kombinuje zábavu s učením

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Mirek Kefurt Mirek Kefurt

Společenská hra pro děti je často výzvou i pro nás dospěláky. Nejsme ale ve škole, takže se nabízí otázka, jestli to nebude nuda. Nebojte, nebude.

Mix zábavy a znalostí

BrainBoxy kombinují zábavu se znalostmi. Zatímco Abeceda je hra cílená na trénování krátkodobé paměti a pozornosti, Svět v kostce učí děti zeměpis a přírodopis. Podobně jako v pexesu jde o obrázky. Aby to ale nebylo tak snadné, je potřeba sledovat detaily. Než se přesype písek v časomíře, musí hráč vstřebat co nejvíce informací. Například u kartičky s písmenem S najdete otázky typu: „Co má v puse sněhulák?“, „Jakou barvu má skateboard?“ či „Je u sýra nůž?“.

Naopak u varianty Svět v kostce jde více o znalosti, proto vypadají otázky takto: „Sousedí Belize s Mexikem?“ nebo „Jak se jmenuje ryba na obrázku?“. A co pravidla? Hráč si vytáhne kartičku. Než se přesype písek v hodinách, musí ji co nejlépe nastudovat. Po uplynutí 10 vteřin hodí kostkou. Podle čísla, které padne, má za úkol správně odpovědět na otázku stejného čísla z druhé strany karty. Za správnou odpověď si může kartičku nechat.

Rozšíření slovní zásoby

Tak se hráči střídají. Kdo jich má na konci nejvíce, ten vítězí. Pravidla si samozřejmě můžete snadno upravit dle libosti. Hlavní je, abyste se dobře bavili. I po krátkém používání nás syn překvapuje, jak nové výrazy z abecedy nečekaně používá v běžném životě. Kartičky krásně rozšiřují jeho slovní zásobu.

Svět v kostce u nás zatím tak dobře nefunguje. Je totiž cílený na děti od osmi let a polovina otázek synovi v jeho necelých pěti ještě nedává smysl. Naopak rozšiřuje obzory nám rodičům.

Co najdete uvnitř

Uvnitř kostky je 71 kartiček, přesýpací hodiny a hrací kostka. Krabičku budete používat i k uskladnění hracích karet, tak jí netrhejte. Kostka mohla být o něco větší, ale účel plní. Přesýpací hodiny působí na první dojem lehce lacině. Nekupujete ale hodiny, kupujete společenskou hru :-).
 
Hlavním přínosem jsou tedy bez debat kartičky. Ty jsou z tvrdého papíru a vydrží i hrubé zacházení. Aktuálně lze koupit BrainBoxy ve variantě Abeceda, Svět, Zvířata, Česká Republika, Matematika, Moje první obrázky nebo Historie.
 
Perfektní pomůcka pro posouvání znalostí a dovedností dětí. Navíc způsobem, který vás bude bavit. Seberte dítěti z ruky tablet a zahrajte si s ním. Budete žasnout, jak rychle se bude rozšiřovat jeho slovník a vám obzory.
 
 
Klady
 
+ snadná pravidla
+ mnoho variant pro různý věk
+ kvalitní provedení
+ hezké kresby
+ nápadité otázky a karty
+ znalosti zábavnou formou
+ vše v češtině
+ cenově dostupné zábavné
 
Zápory
 
- hrací kostka mohla být větší
- plasty přesýpacích hodin působí lacině
 
Hodnocení: 9/10
 
Výrobce: Albi. Vhodné pro kluky i děvčata. Věk dle druhu hry, lze už od 4 let s pomocí. Nepořádek průměrný, hra na 10 minut i na hodinu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy