Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih - Markus Zusak

Zlodějka knih

Markus Zusak

Četl(a) jsem
Chci přečíst

4.7 z 5 hvězdiček 15 hodnocení čtenářů

Kniha (měkká vazba)

267 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 298 Kč

Popis

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě. Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká. Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.

Sdílet 3

datum vydání
prosinec 2013
počet stran
528 stran
vazba
měkká vazba
Nakladatel
ARGO
isbn
978-80-257-0863-7
ean
9788025708637
velikost
125x200mm
hmotnost
0,561

Bestseller v knihy Dobrovský

492. v e-shopu | 405. minulý týden

28. v Světová beletrie | 28. minulý týden

1. v Zfilmované knihy pro dospělé 2014 | 1. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 15 hodnocení čtenářů

12× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček

  Úžasná kniha se skvělým nadhledem

 • 5 z 5 hvězdiček

  úžasný

 • 5 z 5 hvězdiček

  Úžasná kniha. Mám přesně tento výtisk. Dostala jsem ho náhodou a jsem za to moc ráda. Tato kniha v sobě ukrývá srdceryvný příběh, který vás ihned zaujme a budete na něj dlouho vzpomínat. Nikdy předtím jsem nečetla nic tak poutavého, na konci jsem dokonce plakala. Doporučuji.

 • 5 z 5 hvězdiček

  Skvělý styl psaní. Velice dobře se čte. Dostala jsem ji k narozeninám. Posledních cca 50 stránek bylo velice vyčerpávajících. Číst přes slzy se dá vážně špatně. Ale tahle kniha ve mě zůstane velice dlouho. Opravdu úžasná. Doporučuju k přečtení.

 • 5 z 5 hvězdiček

  Naprosto fantastická kniha. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, ale velice rychle jsem se nechala pohltit a těšila se na každou volnou chvilku, kdy se budu moci přidat k hrdinům románu a prožívat s nimi jejich osudy. Je to neuvěřitelně poutavé dílo o lidství a nelidskosti války. Finále křehčí povahy rozhodně nezvládnou bez zásob kapesníčků :-)

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

25 prodejen odběr Zdarma