Životopisné filmy

Seřadit:

Seřadit:

Formát

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Životopisný

Také máte svou oblíbenou slavnou osobnost, o které víte naprosto všechno? Možná ji najdete právě v této kategorii, neboť osudy celebrit jsou velmi atraktivní, zejména když se zpracují filmově. Třeba se i tak něco nově dozvíte!

Naprostým hitem poslední doby se staly životopisy hudební, majestátně odstartované snímkem Bohemian Rhapsody, inspirativním příběhem kapely Queen, prošpikovaným dokonalou muzikou. V tomto trendu se pokračuje intenzivně dál, ať už zatoužíte poznat nelehký osud Eltona Johna, nebo si jen poslechnout skladby Beatles či George Michaela, spíše mezi řádky, ve filmech Yesterday a Last Christmas. Božská Florence je dokonale nehudební třešničkou této hudební vlny. Vidíme Meryl Streep v hlavní roli a už nám musí být jasné, že půjde o skvost.

Historikové si přijdou na své při zhlédnutí výroční edice Schindlerova seznamu či Popírání holocaustu, fanoušci politiky zase jistě uvítají sblížení s Lincolnem, Michaelem Collinsem či Železnou lady, případně pohled na Všechny prezidentovy muže. A věděli jste, že byli zfilmováni i Shakespeare s Tolkienem?

Ale ani sportovci nepřijdou zkrátka! Jestli jste doteď brblali nad nedostatkem filmů vašeho žánru, tak s tím je konec. Je libo příběh cyklo-šampiona Lance Armstronga, soupeření pilotů Formule 1 nebo snad speciální Diagnózu fotbalistů? To je jasný gól.

Speciálně na dámy tu čeká romance za časů války, inspirující snímek o geniálních ženách z NASA, krasobruslařské drama, život módního návrháře či příběh princezny Diany. Výjimečně zde září český snímek Tatínek představující osudy oblíbeného Zdeňka Svěráka.

Najdete zde dokonce i takové lahůdky jako příběh zrodu McDonald’s, hnutí za důstojný život s HIV, dramatické boje s piráty (bohužel ne z Karibiku) nebo ty s konkurencí z Wall Street.

A pro koho by bylo vše výše jmenované stále moc při Zemi, není problém vydat se i na Měsíc. Podívejte se sami na onen první „malý krok pro člověka“ či na „problém“ ohlášený Houstonu.

Seřadit:

Formát

Dostupnost

Stav

Hodnocení