My, utonulí Carsten Jensen E-kniha

My, utonulí - Carsten Jensen

My, utonulí E-kniha

Carsten Jensen

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

399 Kč s DPH

best rest Začtěte se do oblíbených betsellerů s výraznou slevou – ty nejlepší můžete koupit od 149 Kč! Více informací

Popis

Nesourodá posádka dánských námořníků v roce 1848 vyplouvá z ostrovního městečka Marstal, aby čelila Němcům. Ne všichni se však z boje vrátí – a ti, co ano, už nikdy nebudou jako dřív. Patří k nim i smělý Laurids Madsen, který ihned znovu prchá na širé moře. Když jeho syn Albert dospěje, vydává se svého ztraceného otce hledat. Plavba ho zavede do nejvzdálenějších koutů světa a do spárů té nejhorší společnosti. Albert se vrací s tajemnou scvrklou hlavou a sužují ho neblahé předtuchy o krveprolití. V jeho rodném městě stále více a více velí ženy a mezi nimi je i vdova, jež chce všechny muže osvobodit od kruté nadvlády moře.
 
Vypravte se z pustých skalisek Nového Foundlandu na úrodné plantáže na Samoi, z těch nejdrsnějších tasmánských oblastí na zamrzlá pobřeží severního Ruska. Román My, utonulí vypráví v průběhu sta let o dvou světových válkách a životě čtyř generací. Carsten Jensen dokázal vykreslit moudrý, humorný a napínavý příběh o otcích a synech, o ženách, které milují a nechávají doma a o vražedném příslibu moře. Tento román je předurčen k tomu, aby zaujal místo mezi nejlepší námořní literaturou.

Sdílet 0

Nakladatel
Edice Knihy Omega
ean
9788075854025
Jazyk
čeština
Počet stran
720

Bestseller v knihy Dobrovský

77405. v e-shopu | 66823. minulý týden

99. v E-knihy - Historické romány | 51. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 3 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 3 z 5 hvězdiček Jiří Hlaváček

    Poměrně zdlouhavý příběh, který se nečte úplně snadno. Spíše než moudrý mi místy připadal přemoudřelý. Popis situací je spíše naturalistický, než realistický a určitě se mi nepodařilo nalézt humor, který zmiňuje anotace. Nelze upřít napínavá místa, ovšem mezi nejlepší námořní literaturu bych jej rozhodně nezařadil. V tuto chvíli se tištěná verze prodává se značnou slevou a výsledná cena 49 Kč je velmi příznivá a odpovídající.

    E-kniha, Edice Knihy Omega, 9788075854025

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora