Bird Box

Recenze na knihu
Bird Box

Zobrazit knihu

4.8 z 5 hvězdiček 6 hodnocení čtenářů

 • Z počátku nepůsobí Bird Box moc děsivě a strašidelně, ale to se velice rychle změní, pokud na chvilku přestanete číst, zavřete oči a necháte fantazii pracovat. Zrak je smysl, jenž používáme pro orientaci zdaleka nejvíce, a když ho někomu odeberete, rázem se pro něho celý svět stane cizím, každá cesta nesmírně složitou a Malerman z toho dokázal vyždímat co se dalo. Se začtením jsem neměl sebemenší problém a jak stránky ubývaly, nemohl jsem se ubránit pocitu, že by si kniha zasloužila mnohem víc kapitol a celkově obsahu. Když jsem došel na konec, měl jsem stejný pocit jako když sním oblíbenou sladkost, chtěl jsem prostě víc a zjištění, že bude pokračování ve mě vyvolalo obrovský pocit euforie.

  Více

  Jiří Klimeš Jiří Klimeš

Hodnocení čtenářů

4.8 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček

  Hororový příběh, ve kterém se nesmí otevřít oči, aby člověk přežil. Hlavní hrdinku Malorie sledujeme ve dvou časových rovinách. V době, kdy veškeré hrůzy začaly a pět let poté, kdy se s malými dětmi vydává poslepu po řece s nadějí na lepší časy. Tuto knížku jsem si koupila, ani jsem pořádně nevěděla o čem je, a tak to je asi lepší, protože wow efekt byl dokonalý. Kniha Vás okamžitě vtáhne do děje a nepustí. na čtení mějte dost času, protože už ji nebudete chtít odložit. Úžasně napsané, kdy jste v neustálém napětí, chvílemi se bojíte, že ani nedýcháte. Doporučuji si určitě přečíst. Hned po knížce jsem se podívala na film. Kniha je pro mě samozřejmě mnohem lepší, ale ani film nebyl špatný.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788076420748

 • 5 z 5 hvězdiček

  Kniha je zfilmovana, tak neni treba se nejak rozpitvavat v hodnoceni. Ano, stoji za precteni, je napinava a uz se tesim na pokracovani :-) Doporucuji cteni pri tme v uzavrene mistnosti. Mozna nekde v zime na chate v horach o vikendu ;-)

  Kniha, Fobos, 2019, 9788076420748

 • 5 z 5 hvězdiček

  Knížku jsem přečetla jedním dechem a doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Vřele doporučuji.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788076420748

 • 5 z 5 hvězdiček

  Apokalyptický horor se sci-fi prvky a velmi originálním námětem. Měla jsem trochu obavy z toho, jak se autor popasuje s námětem toho, že lidé nesmí otevřít oči. Co se asi bude dít, když postavy nic neuvidí? No dělo se dost. Kniha je velmi čtivá, příjemně mrazivá a nutí člověk přemýšlet nad tím, jaké by bylo se vypořádat s takovouto nucenou "ztrátou" zraku.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788076420748

 • 4 z 5 hvězdiček

  Velice kvalitni thriller. Děj se odehrává ve dvou časových osách, mezi kterými přeskakujeme. Linka, kde je hlavni hrdinka již sama jen s dětmi je opravdu skvělá a není co bych jí mohl vytknout. Oproti tomu druhá linka, odehrávající se o 4 roky dříve je trošku nudnější a občas mne štvalo, když jsme se do ní přesunuli. Postupem ale i tahle část získává na napětí a je velice těžké knihu odložit dříve, než ji dočtete.

  Kniha, Fobos, 2019, 9788076420748