Kulti

Recenze na knihu
Kulti

Zobrazit knihu

4.7 z 5 hvězdiček 16 hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 16 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček

  Kulti je kniha, která českého čtenáře překvapí v mnohých směrech. Česká obálka a anotace mohou na české čtenáře působit stylem, že se jedná o klasickou Young Adult romanci s předvídatelným dějem. Opak je ovšem pravdou, tato kniha je velmi nevšední. Potvrzuje to především úspěch, jakého dosáhla v zahraničí. Kniha má velice dobrou reputaci, která je hlavním lákadlem, proč si ji přečíst. Česká obálka totiž není příliš vydařená. Věk modelů na ní neodpovídá věku postav uvnitř knihy a to spolu s nic neříkající anotací může řadu lidí odradit. Věřím ale, že kniha bude mít stejně úspěch, protože ji řada z nás již četla v angličtině, jelikož jde o hit, který je na zahraničním trhu už několik let. Překvapuje mě, že trvalo takovou dobu, než se knihy od této autorky dostaly na naši scénu takhle pozdě, ale vidím zde pro ni úspěšnou budoucnost. Jak už jsem zmínila, postavy jsou trochu starší, než jsme u většiny takových knih zvyklí, což dodává příběhu hloubku a vyzrálost. Nejde o klasickou YA, která se odehrává na střední a kde se hrdinové zamilují na první pohled. Když už jsme u prostředí, chválím vykreslení fotbalového světa - sport zde hraje důležitou roli, což je opět riskantní krok, co se týče oslovení ženského publika, které je cílovou skupinou. Autorka zde ale fotbal představila kvalitně a to tak, že zaujme i člověka, který se o sporty nezajímá. Naopak, kniha dokáže přilákat i mužské publikum, napříč milostné lince. Musím se přiznat, že pro mě bylo trochu obtížné zvyknout si na jména postav, která jsou dosti neobvyklá. Cením si ale snahy vybočit a zkusit něco netradičního. Nakonec jakmile jména pochytíte, už je nedostanete z hlavy. Čeho jsem se kromě fotbalového prostředí bála byl fakt, že si zde čtenář na tu pravou romantiku musí počkat. Pro mě je ona romance na knihách to nejdůležitější, Mariana ale dokázala vybudovat vztah našeho páru tak skvěle, že mi to napínání ani nevadilo. Autorka sáhla po tématu "od nenávisti k lásce", které pravdaže není bůh ví jak originální, jí se ale opět povedlo jej zpracovat dosti nevšedně. Tím, jak jsou Sal a Kulti díky svému věku vyzrálí, jejich vztah zraje. Vyžaduje spoustu trpělivosti, vzdorovitosti a občas jsou zde i nějaké ty karamboly. Tím, že zprvu sledujeme budování jejich přátelství, jsme jim blíže a celý příběh je díky tomu o drobek věrohodnější/reálnější a ve čtenáři vyvolává hlubší pocit k zapamatování. Oba hlavní hrdinové jsou velice silné osobnosti a člověk si je zamiluje, i když si to zprvu nemusí přát. Kulti se občas chová jako hulvát, ale držme se prostě toho, že život je život. Konec je sladký jako cukrová vata, ale pro mě jakožto romantickou duši byl velice uspokojivý. Zde autorka trochu odkračuje od oné reálnosti, ale berme to jako takový pohádkový konec. Je pěkné mít někoho, pro koho jste hlavní motivací k životnímu cíli. Kniha se čte jedna báseň a oplývá humorem. Podle mě jde o velice zdařilo knihu, kterou s radostí doporučuji.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Knihu jsem dočetla ani ne před 3 minutami. Nejdřív jsem si chtěla všechno nechat v hlavě proležet, co jsem zažila od 7 do 507 stránky, ale řekla jsem si, že čekat nebudu. Prostě.... zamilovala jsem se.... Zamilovala jsem se do Sal, do Kultiho a samozřejmě do SCHNECKE. Nevím kde začít... Tak asi, že.... Děj mě naprosto uchvátil, zezačátku vztah mezi Sal a Reyiem nebyl úplně dokonalý, ale čas růže přináší, jak nám postupně na každé stránce ukazovala autorka. Kniha, spíš příběh vám vyloudí úsměv na tváří, rozesměje vás a do očí se vám naženou slzy... A nakonci budete chtít proskočit stránky a ocitnout se na míste hlavní hrdinky (apsoň v mém případě). V poslední době jsem přečetla hodně knih, aspoň 4 za poslední týden, každá mě svým způsobem dostala, ale tahle mě doslova ODROVNALA. Kláním se autorce za výtvor, který jsem měla čest si přečíst a vkládám si ji hluboko do svého srdce, jako jedna z nejlepších věcí. Děkuji.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Pět hvězdiček z pěti - méně si tahle kniha snad ani nezaslouží. Koupila jsem si ji, protože je mi fotbal blízký. Navíc už dle anotace vypadal příběh více než dobře. A musím říct, že za mě jde o jednu z nejlepších knih tohoto žánru za poslední dobu. Doslova jsem se od ní nemohla odtrhnout. Postavy skvěle vykreslené, dialogy více než zábavné. Jak už to u takovýchto knih bývá, nechyběla ani proměna hlavního hrdiny z bručouna na sympaťáka. Po Jessice Koch další skvělá německá autorka, jejíž knihy si budu ráda půjčovat. Tak snad vyjdou i další :)

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Kniha o Němci a hráčce ženského fotbalu mi učarovala a řadím ji mezi nejhezčí knihy, jaké jsem kdy četla. Označila bych ji jediným slovem: nádherná. Čeho si cením obzvlášť, je povaha hlavní hrdinky.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 4 z 5 hvězdiček

  Kniha pro byla skvělá. Četla se mi dobře, příběh byl zajímavý a hlavní postavy mi byli sympatické. Vřele doporučuji

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Knihu jsem si ihned oblíbila. Začetla jsem se a za 3 dny byla přečtená. Miluju charakteristické rysy Sal, která musela tvrdě dřít, aby se dostala na vrchol. Jak zvládla zaujmout Kultiho a vypořádat se i s překážkami, které se s Kultim daly čekat. Kniha jednak o sportu a pevné vůli, ale také o přátelství a lásce. Je to jedna z mých oblíbených knih.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Knihy od Mariany Zapata jsou skvělé. Je super, že se dostávají k českému čtenáři. Kulti byl první, kterou jsem od ní četla a navždu bude hluboce zapsána v mé čtenářské paměti. Příběh mě naprosto uchvátil. Jste v napětí, co se mezi nimi stane.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Moc pěkná kniha, četla se jedním dechem. Vřele doporučuju.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523

 • 5 z 5 hvězdiček

  Kniha mě velmi očarovala. Naprostá bomba. Povaha hlavní postavy byla opravdu milá.

  Kniha, Fragment, 2019, 9788025340523