The Book Thief Markus Zusak

The Book Thief - Markus Zusak

The Book Thief

Markus Zusak

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha

259 Kč s DPH

E-shopové listy

K nákupu nad 199 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Dítě hvězd

K nákupu nad 999 Kč dárek zdarma v hodnotě 369 Kč

Dítě hvězd

The internationally bestselling story of a young girl in Nazi Germany who steals books, now a major motion picture starring Geoffrey Rush and Emily Watson. Here is a small fact - You are going to die 1939. Nazi Germany. The country is holding its breath. Death has never been busier. Liesel, a nine-year-old girl, is living with a foster family on… Přejít na celý popis

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

The internationally bestselling story of a young girl in Nazi Germany who steals books, now a major motion picture starring Geoffrey Rush and Emily Watson. Here is a small fact - You are going to die 1939. Nazi Germany. The country is holding its breath. Death has never been busier. Liesel, a nine-year-old girl, is living with a foster family on Himmel Street. Her parents have been taken away to a concentration camp. Liesel steals books. This is her story and the story of the inhabitants of her street when the bombs begin to fall. Some Important Information - This novel is narrated by Death. It's a small story, about: a girl an accordionist some fanatical Germans a Jewish fist fighter and quite a lot of thievery. Another thing you should know - death will visit the book thief three times. It's a small story, about: a girl an accordionist some fanatical Germans a Jewish fist fighter and quite a lot of thievery. "Extraordinary, resonant and relevant, beautiful and angry." Sunday Telegraph "...a beautifully balanced piece of storytelling...Unsettling, thought-provoking, life affirming, triumphant and tragic, this is a novel of breathtaking scope, masterfully told. It is an important piece of work, but also a wonderful page-turner." Guardian "A moving work which will make many eyes brim." Independent on Sunday "This is a weighty novel worthy of universal acclaim. A sense of dread prevades this beautifully written novel. As The Book Thief draws to a close, Death says: "There's a multitude of stories that i allow to distract me as I work." The story of the Book Thief, who tried to change the world in her own small way, proves one formidable and inspiring distraction." The Daily Express "Brilliant and hugely ambitious ... the kind of book that could be life-changing" New York Times Book Review Markus Zusak was born in 1975 and is the author of five books, including I am the Messenger and the international bestseller, The Book Thief, which is translated into more than forty languages. He lives in Sydney with his wife and two children.

Sdílet 0

Nakladatel
Slovart
datum vydání
12.2.2014
isbn
978-0-552-77973-9
ean
9780552779739
Jazyk
angličtina
Počet stran
560
Vazba
Knihy - paperback
Rozměr
128x198mm

Jak si vede v knihy Dobrovský?

26555. v e-shopu | 26286. minulý týden

392. v Fiction and Literature | 414. minulý týden

747. v Cizojazyčná literatura | 746. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.7 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Jana Krajčíková

  Moc krásně napsaná kniha o lidských útrapách během války. Ze začátku jsem trošku bojovala se stylem, jaký Zusak používá a jeho "slovníkové vsuvky" mě přišly zbytečné, někdy až rušivé. Po pár desítkách stran jsem se však natolik začetla do příběhu, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout a knihu jsem dočítala se slzami v očích, což se mi často nestává.

  Kniha, Slovart, 2014, 9780552779739

 • 4 z 5 hvězdiček Linda

  Viděla jsem film a četla i knihu a obojí považuji za stejně dobré. Nejhorší scéna je na začátku, kdy se židovská matka se synem musí rozhodnout, kdo z nich uteče a přežije a kdo bude čelit pogromu. Celkově je příběh hezký, ale temný válečným obdobím.

  Kniha, Slovart, 2014, 9780552779739

 • 5 z 5 hvězdiček Tereza

  Zlodějka knih je poutavě napsaný román z doby druhé světové války, odehrávající se v Německu. Ukazuje, že ne všichni Němci byli stejní a že i mezi nimi se našli tací, kteří měli odvahu se postavit za muže židovského původu. Nápad nechat příběh vyprávět smrt je vskutku originální a příběhu neubírá na zajímavosti. Konec velmi emotivní a poté co usušíte slzy, Vám kniha stejně nedá pokoj a musíte o ní dále přemýšlet. Určitě doporučuji!

  Kniha, Slovart, 2014, 9780552779739

 • 5 z 5 hvězdiček Anonym

  Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh mladé dívenky snažící se přežít, pomáhat ostatním a zároveň číst byl drsný, ale popsaný tak, že se do děje člověk vžije. Pro milovníky historických románů doporučuji.

  Kniha, Slovart, 2014, 9780552779739

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie Staňková

  Pro mě nejlepší kniha vůbec! Ačkoli knihu doporučuji kudy chodím a dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy, urřitě to není kniha pro každěho. Velmi těžké a srdcervoucí téma.

  Kniha, Slovart, 2014, 9780552779739

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora