Světla na obloze

Světla na obloze

Kniha ( pevná vazba )

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 99 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Neběhej, dej si slaninu

K nákupu nad 1299 Kč dárek zdarma v hodnotě 299 Kč

Neběhej, dej si slaninu

Ósa, sedmnáctiletá dívka, žije se svou rodinou na nehostinném a chladném ostrově a musí si, spolu s ostatními, své živobytí tvrdě zasloužit. Život na ostrově by ovšem plynul bez větších zvratů, nebýt nepříjemné epidemie, která si jednou za čas vybere na životech ostrovanů krutou daň. Lisa Lueddecke rozehrála ve svém díle příběh, který plyne ve… Přejít na celý popis

Emily McIntire: Lapeni Představte si Petra Pana jako gaunera, obávaného Hooka jako romantika, Ztracené chlapce jako drogové dealery – představte si svět, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírají a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Ósa, sedmnáctiletá dívka, žije se svou rodinou na nehostinném a chladném ostrově a musí si, spolu s ostatními, své živobytí tvrdě zasloužit. Život na ostrově by ovšem plynul bez větších zvratů, nebýt nepříjemné epidemie, která si jednou za čas vybere na životech ostrovanů krutou daň.

Lisa Lueddecke rozehrála ve svém díle příběh, který plyne ve svižném tempu a obsahuje všechny prvky dobrého fantasy příběhu – propracovaný svět obývaný zvláštními bytostmi i linie příběhů popisujících emocionální dramata, touhy a rozdílné charaktery postav. Tyto postavy pod tlakem dramatických okolností objevují samy sebe, svou pravou motivaci a své skryté síly a schopnosti.

Ósa se vydá na strastiplnou cestu s cílem zachránit svůj lid a zastavit zbytečné umírání. I když si sama o sobě myslí, že je veskrze neužitečná, dokáže čtenáři i lidem ze svého milovaného ostrova Skan, že naděje nikdy neumírá, pokud se byť jen jediná slabá a bezvýznamná lidská bytost odmítne vzdát.

Světla tančila. Říkalo se jim většinou lós, což bylo slovo převzaté od pradávných pěvců, kteří jej přeložili z run vytesaných do jeskynních stěn. Světla se vlnila a měnila svůj tvar a připomínala vlnky na jezeře, do kterého někdo hodil oblázek.

 

Sdílet 0

Nakladatel
King Cool
Rozměr
130 x 200 mm
jazyk
čeština
Počet stran
304
Hmotnost
468 g
isbn
978-80-7585-594-7
Vazba
pevná vazba
datum vydání
11.02.2019
ean
9788075855947
 • Znáte to pořekadlo: „Nesuď knihu podle obalu?“ To se na Světla na obloze absolutně nevztahuje, protože samotný příběh je stejně nádherný a poutavý jako obálka

  Více

  Eva Machová Eva Machová

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.9 z 5 55 hodnocení čtenářů

20× 5 hvězdiček 15× 4 hvězdičky 14× 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5

 • 4 z 5 hvězdiček Petr Čapek registrovaný uživatel

  Světla na obloze jsou skutečně příjemným překvapením, které si na nic nehraje a nesnaží se čtenáře přesvědčit zbytečně o tom, že mají v ruce něco jedinečného. O to lépe, však kniha jako celek působí. Pokud tedy hledáte nenáročnou fantasy jednohubku, která vám zpříjemní jedno, či dvě odpoledne, mohl by být právě debut Lisy Lueddecke zajímavým tipem právě pro vás.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 3 z 5 hvězdiček Martina Ryšavá registrovaný uživatel

  Nejsem rychločtenář, aaale tuhle knížku jsem měla přečtenou během víkendu, tak dobrá byla. Nemohla jsem se od ní prostě odtrhnout, protože to jetak dobře napsané, že mi nebylo jedno, co se s postavami stane. Takže za mě plný počet

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie Krupášová registrovaný uživatel

  Perfektní! Od první strany až dokonce neuvěřitelně napínavé a dobře čtivé. Je to taková pohádka. Doporučuji.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 4 z 5 hvězdiček Kateřina Miklíková registrovaný uživatel

  Kniha Světla na obloze je opravdu krásně zpracovaná pohádková fantasy o odvaze, síle ducha a legendách, které žijí nejen v myslích lidí, ale mohou ožít i ve skutečnosti. Příběh se čte hezky a lehce. Všechno je zasazeno do zimního severského prostředí, které dodává dění jakousi nevšední krásu a zároveň nebezpečí pro postavy, které musí bojovat nejen s prostředím, ale především sami se sebou.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 4 z 5 hvězdiček Lenka registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Příjemný a čtivý příběh, který mi připomínal spíš nějakou severskou mytologii. Děj ubíhá poměrně svižně, jen mě někdy štvalo nelogické chování některých postav a u jiných jsem přemýšlela, nad jejich důvodem existence. I přes těchto pár much hodnotím knihu jako velmi dobrou.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 4 z 5 hvězdiček LeVi registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Nejprve jsem se do knihy nemohla začíst ale pak se děj rozběhnul a přečetla jsem ji za jeden večer. Napívavý příběh z mrazivého prostředí.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 4 z 5 hvězdiček Nela ( IG: Copata.knihomolka) registrovaný uživatel

  Trochu mě mrzí, že má kniha tak negativní ohlasy, protože mě osobně tento fantasy svět opravdu nadchnul. Rozhodně jej doporučuji číst v období zimy a vánoc, o to silnější bude celá ta sněhová atmosféra. To prostředí je prostě krásné, úplná zimní pohádka. Moc jsem si to užila a v mysli se na ta místa opakovaně vracím. Hlavní postavy byli sice fajn a velmi sympatické, nicméně mě mnohem více bavili postavy okolo. Vedlejší postavy mi přišli originální a velmi propracované. Především pak sněžní lidé, u kterých mě mrzí jen to, že pro své společenství neměli oficiální název. Přiznávám, že neprůbojné hlavní postavy knize trochu ublížili, protože to čtenáře lehce odvádí od hlavní dějové linky. Samotný děj je poměrné svižný a čtenáře se ani chvilku nenudí. Nicméně konec příběhu nabral velmi rychlý spád, ale zkušený čtenář to již očekává a nebude zklamaný. Další z mnoha knih, ve které se celou dobu schyluje k obrovské bitvě a ve výsledku je odbitá na pár stranách. Proč? Proč? Proč? Byla to škoda a příběhu to podle mě zbytečně ublížilo. Pár stran navíc by pomohlo. Recenze vypadá vcelku negativně, a proto Vás možná překvapí hodnocení 4/5. To protože jsem si opravdu zamilovala svět a vedlejší postavy, a věřím, že si Vaší pozornost zaslouží.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

 • 5 z 5 hvězdiček Monika registrovaný uživatel

  Příjemná čtivá kniha s příběhem o vnitřní síle a víře v sebe sama. Pohádková fantasy, která pohladí duši. Určitě stojí za přečtení a ráda se k ní někdy vrátím

  E-kniha, King Cool, 2019,

 • 4 z 5 hvězdiček Zbyněk Šůcha registrovaný uživatel

  Kniha je napsána velmi napínavě, člověka to vtáhne do děje.

  E-kniha, King Cool, 2019,

 • 2 z 5 hvězdiček N. registrovaný uživatel

  Kniha má velice pěkný příběh, který by ale zasloužil mnohem více rozvést. Chybí mi rozvoj charakteru postav, některé postavy se zdají až zbytečné. Děj je tak strohý, že zjistíte, že čtete jen setrvačností, ale bez napětí. Trochu se zdá, jako by nezkušená autorka psala svůj první příběh v životě. Dávám dvě hvězdičky pouze za nápad na příběh a možná prostředí.

  Kniha, King Cool, 2019, 9788075855947

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena: 0 Kč Nápověda