Kniha je historickým klenotem, četné autorčiny rešerše, reflexe autentických rozmluv s pamětníky skvěle literárně ztvárnila a zasadila do románové podoby. Psychologičnost postav je až hmatatelná, každá má dostatečný prostor, u žádné není opomenuta determinace prostředím, původ a motivace k jednání.
Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel
Kniha ( pevná vazba )
- Skladem 5+ ks
- Doručení ZDARMA od 300 Kč, v pondělí 26.4. u Vás doma
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
Navštivte náš DOBRO.BLEŠÁK! Najdete tu nejen poslední kusy dobrého čtení, ale i novinky nebo knížky, jimž bylo neprávem věnováno málo čtenářské pozornosti! Ceny začínají na 9 Kč
Více informací
Románová kronika ztraceného města, léta 1894-1921 |
Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí.
Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat. Barbora, Julka a Ludwik jsou představiteli tří naprosto odlišných dějových linií, které se však na mnoha místech proplétají a vytvářejí plastický obraz polozapomenutých časů, jejichž drsnost je pro dnešního čtenáře v mnoha ohledech téměř nepředstavitelná.
Každý z hrdinů čelí životním výzvám po svém: někdo se jim trpně poddává, jiný se snaží uchopit šance, které mu kvasící doba nabízí. Do všech osudů však opakovaně a nemilosrdně zasahují velké dějiny, které úsilí obyčejného člověka mohou snadno proměnit na prach. Anebo ne.
Příběh je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie.
- Další ze série
-
Šikmý kostel
- série
- Šikmý kostel | 1.
- kategorie
-
Knihy »
Beletrie »
Česká a slovenská beletrie
Knihy » Historická literatura » Historické romány
- Nakladatel
- Bílá vrána
- datum vydání
- 20.2.2020
- isbn
- 978-80-88362-00-5
- ean
- 9788088362005
- Jazyk
- čeština
- Počet stran
- 400
- Vazba
- pevná vazba
Jak si vede v knihy Dobrovský?
3. v e-shopu | 2. minulý týden | 2. nejlepší dosažené 05.02.2021
3. v Česká a slovenská beletrie | 2. minulý týden | 2. nejlepší dosažené 27.03.2021
2. v Historické romány | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 27.03.2021
Hodnocení a recenze čtenářů
4.8 z 5 116 hodnocení čtenářů
94× 5 hvězdiček 13× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 5.0 z 5
-
5 z 5 hvězdiček Kateřina Plicková
Je pro mě hodně těžké nemluvit o této knize jen v superlativech, protože autorka píše o „mém“ kraji a píše o něm tak nádherně a citlivě, že to ponechá jisté dojetí a sníží možnosti objektivního hodnocení. I tak se vynasnažím. Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby a sleduje rodiny horníků a jejich osud, který byl původně pevně spjat s šachtami, ale po událostech roku 1894 se změnilo mnohé. Jednotlivé části knihy jsou uvedeny jménem postavy, jejíž cestu chvíli čtenář spolu s ní půjde a je rozdělena po letech. I tak se však autorka striktně nedrží jen jednoho osudu a nebojí se zamíchat kartami ve stínu reálných událostí a doposud existujících míst. Příběh zmizelého města, po kterém lze dnes nalézt pouze onen Šikmý kostel, přibližuje česko-polské pohraničí s přilehlým okolím a ukazuje, jak těžká byla hornická obživa a nestálý život pod věžemi. Pokud to tu znáte, je to pro vás ohromné plus, pokud však ne, vůbec to nevadí. Šikmý kostel je báječnou možností seznámit se „severem“ a přitom se necítit o nic ochuzen. Tak neváhejte, není nad čím.
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Anonym
Poutavý příběh a velmi pěkné čtení
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Petra Klímová
Velmi dobře se čte..
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Michaela Jarkovska
Bylo to přesně jako v popisu hodnocení 5 hvězdiček = přečteno jedním dechem. Příběh mě pohltil, jen škoda, že jsem si nekoupila rovnou druhý díl
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Helena Bosáčková
Vybírala jsem si to jako nar. dárek dle hodnocení. Čtu 1. díl a čte se to tzv. jedním dechem, je to poutavé, strhující, těžké osudy havířů, těžké práce a důlního neštěstí. Ztráty havířů. Potom těžký život vdov, dětí. Po dlouhé době jedna z nejlepších knih a proto doporučuji přečíst si ji. Objednám si i druhý díl a doufám, že budou osudy pokračovat i v třetím díle?
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček MarťaS
Nádherná kniha, po dlouhé době mně kniha nadchla hned od začátku až do konce. Moc doporučuji
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček VV
Naprostá pecka. Příběh je psaný velmi věrohodným způsobem, mám celou dobu pocit, jako bych byla na místě téměř fyzicky přítomna. Zatím čtu první díl a těším se na další. V dnešní době, kdy si plno lidí zoufá nad různými omezeními, se můžeme prostřednictvím knihy konfrontovat s tím, že ne vždycky je život lehký.
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Radka
Kniha se čte opravdu jedním dechem, druhý díl se mi líbil možná ještě víc než první a po dočtení jsem nedočkavá, až vyjde třetí díl, zajímá mě, jak se postavy budou dál vyvíjet a jak se odhalí charektery v poválečné době....
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Naděžda Pokorová
Velice zajímavé, poutavé čtení. Oba díly jsem přečetla skutečně jedním dechem a vřele doporučuji! Paní Lednické děkuji a doufám, že ještě přidá třetí část.
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
-
5 z 5 hvězdiček Hana Březáková
Skvěle napsané, čtivé. Moc se mi líbila. těším se na pokračování.
Kniha, Bílá vrána, 2020, 9788088362005
Články, které stojí za pozornost
-
RECENZE: Údolí
-
Prudký vzlet – nový začátek, který v sobě nese osten bolesti!
-
Bookcheck #35 Snít znovu
-
Agent 007 v romantickém hávu
-
RECENZE: Listopád (A. Mornštajnová)
-
Jarní romantické chvění
-
RECENZE: Cyberpunk
-
RECENZE: Psanci
-
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti aneb Jak zvládnout přijímačky a neztratit hlavu?
-
RECENZE: Růže
-
RECENZE: Touha
-
Dobrý rozhovor: Iva Trhoňová