Kočka na cestách

Recenze na knihu
Kočka na cestách

Zobrazit knihu

4.3 z 5 hvězdiček 12 hodnocení čtenářů

 • Příběh napsala renomovaná japonská spisovatelka Hiro Arikawa. Stal se bestsellerem a byl publikován v mnoha zemích. Přestože je Hiro Arikawa známa spíše jako „Japanese light novelist“, jinými slovy jako autorka „young adult“, román Kočka na cestách takový není. Je určen citlivým čtenářům, milovníkům koček a cestování, a protože je především o životě a lidské (i kočičí) povaze, potěší úplně každého.

  Více

  Hana Wielgusová Hana Wielgusová

Hodnocení a recenze čtenářů

4.3 z 5 12 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.0 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 3 z 5 hvězdiček Kateřina M.

  Jsem milovník a chovatel koček, takže když jsem viděla recenze na tuto knížku, zařadila jsem si ji na svůj seznam. Měla jsem tedy už určité očekávání a to byla asi ta vada. Kniha je celkem čtivá, chvilkami mi ale úplně nesedla a určité části se mi až chtělo přeskočit. Ještě, že jsem to neudělala a vytrvala, protože i ty zdlouhavé části mi pomohli k pocitu, který jsem na konci knihy měla. Upřímně jsem čekala, že příběh bude více o té konkrétní kočičce, také právě ty části mimo vyprávění Nany mne tolik nebavily. V konečném celku na mne ale kniha nakonec zapůsobila a určitě doporučuji všem kočkomilům.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 5 z 5 hvězdiček Anonym

  Kniha byla moc dobrá, smutná i veselá. Neobvyklá.Doporučuji

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 4 z 5 hvězdiček Miroslav Sikora

  Příběh je poměrně poutavý a hlavně ozvláštněný neobvyklým vypravěčem. Nevýhodou je, že je kniha poměrně krátká, proto nemohl být doceněn a plně popsán vztah mezi Satoruem a Nanem, alespoň z mého pohledu. Každopádně se jedná o odpočinkovou četbu vhodnou pro dlouhé večery, nebo jen jeden.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 4 z 5 hvězdiček Veve721

  Kočka na cestách (Hiro Arikawa) Bože, tohle bylo tak průhledné hraní na city! Nejhorší na tom je, že se autorce její záměr dokonale vydařil a já na konci knížky brečela jako při "Titanicu" nebo u "Marley a já". Co na tom, že je už od prvních stran zcela jasné, jakým směrem se bude příběh ubírat, a že čtenáře vlastně nepřekvapí žádný velký dějový zvrat. Tahle knížka si nehraje na nic víc, než co od ní očekáváte podle názvu - jde o poklidný road trip chlapce Satorua a jeho nevrlého kocoura Nanu, kterého zachránil z ulice. Bohužel se však o kocourka nemůže dál starat, proto mu hledá vhodného majitele mezi kamarády z dětství. Nanu se ale svého páníčka nechce vzdát bez boje a vypadá to, že ani pro Satorua není lehké kocourka někomu přenechat... Může mít tenhle příběh šťastný konec? Knížka má své drobné nedokonalosti - například byly skrz oči kocourka popisovaný věci, které se ke kočičímu vnímání prostě nehodily (zásady pěstování rostlin). Jindy mě ale autorka nadchla tím, jak se do Nanua dokázala perfektně vcítit (láska ke kartonovým krabicím). Obecně bych se spíš přikláněla ke čtyřem hvězdám, ale nemůžu opomenout fakt, že mě i přes všechnu svou předvídatelnost a průhlednost závěr rozbrečel. Vztah majitele a jeho miláčka byl vykreslený naprosto dokonale a popisované krásy Japonska byly jen dalším velkým plusem. Za mě osobně můžu knížku jen a jen doporučit. Určitě je skvělou volbou pro pochmurné zimní večery, kdy potřebujete zahřát srdíčko knižní jednohubkou s pořádnou dávkou kočičí roztomilosti.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 5 z 5 hvězdiček Marek Herman

  Hlavní hrdinou příběhu je kocour Nana, kterému pomohl mladý muž Satoru Mijawaki, když ho srazilo auto. Následně se stali nerozlučnou dvojicí. Satoru se jednoho dne rozhodne, že najde nového pána pro kocoura, a tak putuje společně s kocourem za svými kamarády z dětství. Společně vzpomínají na chvíle strávené v dětství a v dospívání.. Kniha je vyprávěna z pohledu kocoura, příběh se odehrává v Japonsku. Jedná se o oddechovou knížku, v knize se vyskytuje humor, ale zároveň i smutné okamžiky a otázky k zamyšlení. Při čtení mi ukáplo několik slz. Knihu tvoří tzv. záznamy, které bychom mohli nazvat kapitolami. Možná by se dalo autorce vytknout to, že některé věci, které byly řečeny, v knize několikrát připomínala, ale jinak hodnotím knihu pozitivně, kniha se četla dobře, opětovně jsem se začetl, takže jsem knihu přečetl za jeden den. V knize se vyskytuje také několik černobílých ilustrací. Přebal knihy je nádherný. Kniha je vhodná pro všechny čtenáře, kteří mají rádi zvířata. Samozřejmě hlavním hrdinou je kocour, ale v knize se vyskytují také jiná zvířata. V knize se mimo jiné také dočteme, co měl kocourek Nana rád a co ho naopak netěšilo, což lze asi obecně vztáhnout na všechny kočky.

  E-kniha, Kontrast, 2020,

 • 5 z 5 hvězdiček Petr

  Přečteno asi za den a půl ten typ knížky, co mě chytla a nutila číst dokud jsem nebyl na konci.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 4 z 5 hvězdiček Marcela Harvánková

  Pěkná a oddechová kniha do deštivých dnů.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 2 z 5 hvězdiček Eva Francová

  Příběh o putování mladého muže Satoru s kocourkem Nanou. Tomu potřebuje najít páníček nový domov, tak navštěvuje staré kamarády a u toho vzpomíná na své mládí a studentská léta. Podíváme se na cesty a přátele nejen pohledem kocourka a dozvíme se tak, co prožíval Satoru dřív a kam teď vedou jeho cesty. Tato knížka splňovala všechny předpoklady, že se mi bude líbit – jsem milovník koček, mám ráda road movie v knihách i ve filmu, vysoké hodnocení ostatních čtenářů, ale bohužel, nadšení se nekonalo, přišlo zklamání. Absolutně mi nesedl styl, jakým byla kniha napsána. Nevím, zda to byl záměr nebo chyba překladu, ale připadala jsem si, jak kdybych četla slohovou práci žáka sedmé třídy. Věty i myšlenky se opakovaly, až jsem měla tendence přeskakovat ve čtení. V knize bylo spoustu chyb, překlepů, dva typy uvozovek a pro jistotu u některé přímé řeči nebyly uvozovky raději žádné. Děj byl velice předvídatelný a v závěru bylo až moc zbytečných odhalení, aby to bylo celé co nejdojemnější. Ani protivný kocour si mě nezískal. Za mě tedy celkově bohužel nemohu doporučit.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335

 • 5 z 5 hvězdiček Petra

  Knížka se četla velmi dobře, je v ní i trochu japonské poetiky. Bude se asi líbit spíš kočkomilům, ale sama se k nim neřadím. Skrze vzpomínky a skoro monolog kocoura je popsán životní příběh hlavního hrdiny.

  Kniha, Kontrast, 2020, 9788076420335