Překladatel/ka - Naše nakladatelství

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 2 Sdílet

Knihy Dobrovský

Staňte se členy naší (D)obrovské rodiny! Milujete knihy a máte tisíce stran zkušeností s překlady? Pokud ano, jste náš člověk!

Naše společnost provozuje síť knihkupectví po celé České republice, ale taktéž má vlastní nakladatelství. Rozšiřujeme tým a hledáme schopné spolupracovníky na pozice Překladatel/ka. Chcete se podílet na procesu zkvalitňování produkce knih z našich edičních řad a přinášet na trh překlady v té nejlepší kvalitě? Nyní máte jedinečnou možnost.

Překladatel/ka

Vzhledem k tomu, že si Naše nakladatelství dalo za cíl zkvalitnění své knižní produkce a přikládá jí velkou váhu, musí zájemci splňovat následující kritéria:

  • Jazyk, z něhož překládáte, jste ideálně nejen vystudovali na vysoké škole, ale používáte ho v profesionálním životě už několik let.
  • Zároveň perfektně zvládáte jazyk cílový, tedy češtinu, odhalíte každou hrubku, ale poradíte si také s kostrbatým souvětím nebo nešikovně zvoleným slovem.
  • Máte cit pro jazyk a zároveň jste tak trochu spisovatelem – nepřekládáte slovo od slova, ale dokážete dílo patřičně přebásnit, přičemž však zůstáváte věrní originálu.
  • Víte, že pro spolehlivou kontrolu překladu knihy nestačí text přečíst jednou.
  • Nezaleknete se ani rozsáhlejších románů a je na vás spoleh co do pečlivosti, tak i dodržování termínů.
  • Knihy jsou pro vás srdcová záležitost.

Nezapomeňte přiložit svůj životopis a motivační dopis v minimálním rozsahu 200 slov, který bude obsahovat informace o vás, vašich zkušenostech v knižní produkci či překladech, vašich schopnostech a důvodech, proč bychom měli vybrat právě vás.

Pošlete nám svůj životopis


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 2 Sdílet