Externí redaktor/ka

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 1 Sdílet

Knihy Dobrovský

Staňte se členy naší (D)obrovské rodiny! Milujete knihy a máte tisíce stran zkušeností s korekturami? Pokud ano, jste náš člověk!

Naše společnost provozuje síť knihkupectví po celé České republice, ale taktéž má vlastní nakladatelství. Rozšiřujeme tým a hledáme schopné spolupracovníky na pozici Redaktor/ka. Chcete se podílet na procesu zkvalitňování produkce knih z našich edičních řad a přinášet na trh tituly v té nejlepší kvalitě? Nyní máte jedinečnou možnost.

Redaktor/ka

Vzhledem k tomu, že si Naše nakladatelství dalo za cíl zkvalitnění své knižní produkce a přikládá jí velkou váhu, musí zájemci splňovat následující kritéria:

  • Češtinu jste ideálně nejen vystudovali na vysoké škole, ale zabýváte se jí pracovně už několik let.
  • Máte zkušenosti s redigováním literárních děl, zejména beletrie.

  • Nebojíte se do textu zasáhnout kdekoli, kde je to nutné, a to jak po gramatické, tak stylistické stránce, abyste zajistili jeho plynulost a zároveň správnost. Když si nad některou pasáží budete lámat hlavu, budete vědět, kde si nechat poradit/hledat odpověď.

  • Znáte některý z cizích jazyků na takové úrovni, abyste mohli nahlížet do originálu knih, které překládáme, a ověřovat správnost přeloženého textu.

  • Víte, že pro spolehlivou kontrolu knihy nestačí text přečíst jednou.
  • Nezaleknete se ani rozsáhlejších románů a je na vás spoleh co do pečlivosti, tak i dodržování termínů.
  • Máte přehled o procesu tvorby knihy i povědomí o knižním trhu.Knihy jsou pro vás srdeční záležitost.

Nezapomeňte přiložit svůj životopis a motivační dopis v minimálním rozsahu 200 slov, který bude obsahovat informace o vás, vašich zkušenostech v knižní produkci, vašich schopnostech a důvodech, proč bychom měli vybrat právě vás.

Pošlete nám svůj životopis


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 1 Sdílet