Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Kafka na pobřeží - Haruki Murakami

Kafka na pobřeží

Haruki Murakami

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha ( pevná vazba )

 • Produkt je vyprodaný.

Patnáctiletý Kafka Tamura žije s otcem v centru Tokia; rozhodne se najít matku a sestru,které před mnoha lety zmizely, a uteče z domova. Skrývá se v knihovně v malém městečku,kde pozná stejně "podivné" kolegy. Párkrát se mu zdá, že matku zahlédl, ale je to mýlka.Setká se i s chlapíkem připomínajícím Forresta Gumpa: neví, jak si koupit lístek na… Přejít na celý popis

Lamači rekordů Úžasná kniha světových rekordů nyní jen za 49 Kč! Více informací

Popis

Patnáctiletý Kafka Tamura žije s otcem v centru Tokia; rozhodne se najít matku a sestru,které před mnoha lety zmizely, a uteče z domova. Skrývá se v knihovně v malém městečku,kde pozná stejně "podivné" kolegy. Párkrát se mu zdá, že matku zahlédl, ale je to mýlka.Setká se i s chlapíkem připomínajícím Forresta Gumpa: neví, jak si koupit lístek na vlak,nezná jméno premiéra, zato rozmlouvá s kočkami… Murakamiho román je další, moderníverzí příběhu o Oidipovi. Hrdina se pokouší uniknout otcovskému (oidipovskému) proroctví:Jednou zabiješ svého otce a jednoho dne budeš spát s matkou. Autor se soustředí naosud dvou individualistů, kteří se nedokážou zařadit do společnosti. Jak bývá u autora obvyklé,dílo obsahuje narážky na kulturní ikony euroamerické kultury, nechybí prostředí bordelů,barů ani fantaskní prvky. Po veleúspěšném Norském dřevu Murakami osvědčil, co skvěleumí: "mix" příběhů a nevtíravé propletení japonské a západní mentality.

Sdílet 0

Nakladatel
Odeon
datum vydání
1.6.2010
isbn
978-80-207-1329-2
ean
9788020713292
Jazyk
čeština
Počet stran
560
Vazba
pevná vazba
Rozměr
133x207mm

Bestseller v knihy Dobrovský

82471. v e-shopu | 78164. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.4 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.5 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček

  Dokonalost, prvních snad 400 stran jsem ani nedutala... pak pravda trochu zmatek, ale i přesto má příběh úžasnou atmosféru.. při scéně s omdlívajícími dětmi mi mrazilo a nemohla jsem ten obraz dloouho dostat z hlavy :) Vše tam tak perfektně sedne, plukovník Sanders nebo Džony Volkr? No, proč ne? Když jsem vyprávěla děj, tak si okolí klepalo na hlavu- co že to je a proč tohle a proč tamto? Přitom já měla pocit naprostý samozřejmosti a divila se, čemu oni se tak diví :) inu, těžko popsatelný, to se prostě musí přečíst!

  Kniha, Odeon, 2010, 9788020713292

 • 2 z 5 hvězdiček

  Na mňa je Murakami až príliž abstraktný a šialený. Knihu som prečítala so sebazaprením. Za mňa nie...

  Kniha, Odeon, 2010, 9788020713292

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora