Hra o trůny George R.R. Martin

Hra o trůny - George R.R. Martin

Kniha (pevná vazba)

536 Kč s DPH
Ušetříte 63 Kč Běžně 599 Kč

„Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona… Přejít na celý popis

Popis

„Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům."

Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku.

Sdílet 0

Nakladatel
TALPRESS
datum vydání
23.3.2011
isbn
978-80-7197-412-3
ean
9788071974123
Jazyk
čeština
Počet stran
846
Vazba
pevná vazba
Rozměr
143x218mm

Bestseller v knihy Dobrovský

981. v e-shopu | 609. minulý týden

30. v Světová fantasy | 15. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.8 z 5 56 hodnocení čtenářů

56× 5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček

  Kniha velmi poutavě napsaná. Stále jsou v ni nové a nečekané zvraty. Rozhodně nenudí

 • 5 z 5 hvězdiček

  Poprvé jsem se s touto sérií potkala v seriálové podobě a nijak se mi to nelíbilo. Ale uběhlo pár měsíců a já si tuto sérii zamilovala. Po shlédnutí všech dostupných dílů jsem neměla pořád dost a rozhodla se po přečtení pár názorů a recenzí na internetu si knihu pořídit. Je to neuvěřitelně chytlavý příběh a co je snad největším plus celé 800 stránkové knihy, je to, že vás kniha baví hned od první stránky. Nenudíte se ani chvíli a navíc vás kniha po přečtení nenechá chladnými a musíte o ní pořád přemýšlet - ani ne tak o tom, jak vše bude pokračovat, ale o tom, co všechno se vlastně stalo. Vřele doporučuji i citlivým a v brutalitách se nevyžívajícím dušičkám - já tomu i přes svoji nechuť k násilí, vraždám a erotice v knihách šanci dala a rozhodně nelituji!

 • 5 z 5 hvězdiček

  Po shlédnutí seriálu jsem se rozhodla, že si přečtu knihy. A opravdu jsem nebyla zklamaná. Příběh je plný zvratů, což čtenáře drží neustále v napětí a nedovolí mu se od knihy odtrhnout.

 • 5 z 5 hvězdiček

  Úžasná slovní zásoba, super děj a občas i překvapení, které dokáže naštvat i potěšit. Kniha, která dokáže potěšit nejen mysl, ale i probudit emoce.

 • 3 z 5 hvězdiček

  Miluji knih,y hlavně ty obsáhlé... ale přiznám se, že styl psaní autora mě absolutně nechytl. Zdlouhavé, pro mě občas až nudné, postavy mi občas přišly nereálné. Tohle je asi jeden z mála případů, kdy se raději podívám na zpracování režiséry, škoda.

 • 5 z 5 hvězdiček

  Když začnete číst tak nechcete přestat.

 • 4 z 5 hvězdiček

  Asi jsem na psaní komentáře příliš ovlivněna seriálem. I tak se mi ale první díl ságy líbil, pevně kopíruje první sérii seriálu, a možná proto jsem si udělení páté hvězdy rozmyslela. Myslím, že mě filmové zpracování zaujalo víc (tvůrcům se vážně podařilo natočit seriál tak, aby se divák těšil na další díly), i když to možná způsobilo jen to, že jsem jako první nečetla samotnou knihu. Jsem zvědavá na další díly, které už se se seriálem tolik shodovat nemají.

 • 5 z 5 hvězdiček

  Skvělé, čtivé, propracované. Neexistuje tam postava se špatnými úmysly - záleží jen na úhlu pohledu.

 • 5 z 5 hvězdiček

  I když je kniha poměrně dlouhá, měla jsem přečteno za týden. Opravdu poutavé čtení, nečekané zvraty a rozhodně vás drží v napětí celou dobu. Po dočtení je nutnost dokoupit i další díly, protože zvědavost na pokračování vás nenechá spát. :)

 • 5 z 5 hvězdiček

  Úžasná, propracovaná kniha! Obdivuji pana G.R.R.Martina, že je schopný vytořit takový svět a tolik postav! Nedokáži si představit, jak se mu to šechno vejde do hlavy. Asi tak jako velká část čtenářů jsem se ke knize dostala skrz seriál. Zkoukla jsem první sérii a asi bych pokračovala, kdybych neustále nenarážela na to, že s každou další sérií se seriál víc a víc vzdaluje knižní předloze. Rozhodla jsem se tedy, že bych byla radši, kdybych si jako první přečetla knihu, abych v tom všem neměla po seriálu guláš. Zatím jsem se k seriálu ještě nevrátila, ale jednou snad. Bála jsem se, jak dlouho budu asi tak velkou knihu číst, ale pan Martin vytvořil velmi čtivý příběh, přestože části Catelyn Stark bych většinou nejradši přeskakovala. Vůbec nelituji peněz, které jsem do této knihy vrazila!

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

25 prodejen odběr Zdarma