E-knihy - Zdraví, životní styl a kuchařky

Seřadit:

Seřadit:

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Zdraví, životní styl a kuchařky

Všichni máme občas v životě chvíle, kdy cítíme nutkavou potřebu změny. Ať už se to týká jiné trasy do práce, nového parfému nebo takových velkolepostí jako zbrusu nový jídelníček. Každá změna, byť maličká, stojí za to. Změna je život.

V současnosti se stává téměř normou více přemýšlet o svém životním stylu; sportovat, řešit své stravovací návyky, dopřát si kvalitní spánek či meditovat. A věřte tomu nebo ne, o všem z výše jmenovaného už si dnes můžete počíst ve více či méně odborné publikaci.

Je jen prospěšné, když se sami sebe ptáme, zda jíme zdravě, pestře, vyváženě a snažíme se svá jídla směřovat k domácí kuchyni, případně bio úpravě. Dnes mezi přáteli určitě napočítáte plno veganů a pokud vás tato alternativa také láká, ale stále tápete, jednoduše se poučte, jak se stát veganem. Uděláte něco pro sebe, když se zamyslíte i nad zrádným cukrem – nejíme ho zbytečně moc? Vězte, že je skrytý téměř všude, v mnohem větší míře, než bychom chtěli a potřebovali. Proč nezkusit žít cukrfree?

Jestliže vás trápí nějaké zdravotní potíže či bolesti, nezoufejte, dozajista si vyberete z nabídky speciálních titulů i vy. Rovněž se můžete inspirovat jen v rámci prevence a uchování zdraví a rovnováhy, neboť s jídlem toho souvisí víc, než byste čekali. Jídlo je prostě základ.

V kuchyni ale zdaleka nekončíme. Dalším obrovským problémem současnosti je všudypřítomný společník stres. Máme příliš mnoho povinností, jsme tlačeni časem a hnáni k obrovským výkonům v práci, což jednomu velmi snadno způsobí vrásky. Ale kéž by zůstalo jen u nich. Alarmující hladina stresu a sem tam nějaký nezdar mohou v krajním případě vést až k tzv. syndromu vyhoření, což byste nepřáli ani svému nepříteli.

Stejně tak můžeme vděčit za neblahé dopady na naše zdraví i masové digitalizaci. Přehnané zírání do přístrojů nemůže přinést nic dobrého ani v oblasti vztahů, ani v našem osobním rozvoji, tak buďme opatrní v každém ohledu. Dbejme jak o svou fyzičku, tak o svou psychiku. Cvičme jógu! Choďme na procházky do přírody! Buďme zdraví a buďme spokojení.

Seřadit:

Dostupnost

Stav

Hodnocení