Vezměte s sebou květinu! E-kniha

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Deníky Moniky Pajerové z let 1980–1990 přinášejí autentické svědectví o společenských a politických poměrech za normalizace, o opatrném politickém tání v závěru let osmdesátých a pádu komunistického režimu v listopadu roku 1989.Setkáváme se v nich s celou řadou osobností českého disentu a lidí svobodomyslně smýšlejících, kteří buď byli nuceni… Přejít na celý popis

Vlastimil Vondruška: Smrt šumavského poustevníka Oldřich z Chlumu musí vypátrat kdo zabil muže se svatou pověstí, který nic nevlastnil a nikomu nevadil? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Deníky Moniky Pajerové z let 1980–1990 přinášejí autentické svědectví o společenských a politických poměrech za normalizace, o opatrném politickém tání v závěru let osmdesátých a pádu komunistického režimu v listopadu roku 1989.
Setkáváme se v nich s celou řadou osobností českého disentu a lidí svobodomyslně smýšlejících, kteří buď byli nuceni emigrovat, anebo se po svém museli vyrovnávat s panujícími poměry. Zvlášť výrazné místo v autorčiných deníkových záznamech zaujímá líčení událostí roku 1989, protirežimních demonstrací, role studentů v sametové revoluci, k jejichž nejvýraznějším představitelům a mluvčím sama patřila.
Autorčiny zápisky však zachycují celkovou atmosféru tehdejší doby, chování lidí a jejich životní – politická i čistě soukromá – dilemata. Právě v deníku jako žánru nejintimnějším můžeme poznávat danou dobou nejbezprostředněji. 

Monika MacDonagh-Pajerová (nar. 1966) vystudovala v letech 1984–1990 anglistiku a skandinavistiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. V listopadu 1989 byla mluvčí stávkujících vysokoškolských studentů. Poté působila až do roku 2002 na ministerstvu zahraničí jako kulturní atašé na velvyslanectví v Paříži, administrátorka kulturního výboru Rady Evropy a mluvčí ministerstva. Od roku 2004 je profesorkou na pražské pobočce New York University a vyučuje rovněž na Diplomatické akademii. Je předsedkyní občanského sdružení ANO pro Evropu a dlouhodobě se věnuje pořadům o Evropské unii ve veřejnoprávních médiích. Jako spoluautorka a editorka vydala následující publikace: Studenti psali revoluci (1993), Portrét české společnosti na prahu Evropy (2004), Jsme v Evropě – a co dál? (2004), Demokracie v Evropě (2006) a Evropané píší o Evropě (2008).

Sdílet 0

Nakladatel
Prostor
jazyk
čeština
Počet stran
288
datum vydání
1.01.2014

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

1.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 149 Kč Nápověda