Nalezení ztracené Marty Wallaceová Caroline E-kniha

Nalezení ztracené Marty - Wallaceová Caroline

Nalezení ztracené Marty E-kniha

Wallaceová Caroline

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • E-kniha je momentálně nedostupná

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Chceme-li, aby náš život měl šťastný konec, musíme najít jeho začátek. 

 

Marta je ztracená. Je ztracená od chvíle, kdy ji jako miminko našli v kufru ve vlaku. Od té doby čeká v kanceláři ztrát a nálezů na liverpoolském nádraží. Je to už šestnáct let a Marta, které dali jméno Ztracená, stále doufá, že se o ni někdo přihlásí. Celou dobu Martu vychovává žena zvaná Matka, bigotní manipulativní tyranka, pro niž jsou všechny příjemné stránky života jen dílem Satana. Navzdory tomu si Marta zachová ničím nezkalenou víru v dobro a málem na svou naivitu doplatí, ale s pomocí přátel nakonec dokáže nástrahy zlého světa překonat.

Na první pohled fantaskní příběh, který se odehrává prakticky celý na liverpoolském nádraží sedmdesátých let, se mohl docela dobře stát. Autorka stránky své knihy zaplňuje svéráznými hrdiny a napínavými dějovými linkami, ať už je to vzrušující nález kufříku údajně obsahující předměty skupiny Beatles, či objevování tajuplných chodeb pod městem, a jak sama přiznává, její kniha je „milostným dopisem městu Liverpool“. A především je to příběh hledání vlastní identity. Je to příběh ztrát a nálezů. Příběh podobající se pohádce, viděný čistýma očima dívky, která si dokázala vytvořit svůj vlastní magický svět mezi zdmi rušného nádraží, mikrosvět, v němž čtenář spolu s Martou a jejími přáteli objevuje celý vesmír. 

 

***

 

Caroline Wallaceová je britská autorka pocházející ze severozápadního pobřeží Anglie. Původně pracovala jako učitelka a v poslední době se věnuje literární činnosti. Napsala několik knih pod pseudonymem Caroline Smailes, například bestseller Like Bees to Honey a The Drowning of Arthur Braxton. V současné době žije s manželem a třemi dětmi v Liverpoolu.

 

***

 

„Magický, okouzlující příběh plný nádherné představivosti.“

Carys Brayová, autorka knihy A Song for Issy Bradley 

 

„Ta kouzelná kniha mi učarovala od prvních řádků. Marta je neodolatelná postava, vnáší světlo a smích do života každého člověka, kterého potká – i do vašeho!“

Essentials Magazine

 

„Vtipné a dojemné…“

The Guardian 

 

„Okouzlující a neobyčejné vyprávění.“

Woman & Home

Sdílet 0

Nakladatel
Jota
Jazyk
čeština
Počet stran
328

Bestseller v knihy Dobrovský

236603. v e-shopu | 286621. minulý týden

917. v E-knihy - Světová beletrie | 929. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.3 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 4 z 5 hvězdiček

    Měla jsem velký problém se do knihy zpočátku začíst, ale pak už mně nepustila. Je to příběh vyprávěný očima 16-leté dívky, která zůstala sama a pátrá po svém původu. Marta je malinko naivní, ale je to tím, že v podstatě vyrůstala v izolaci. Je veselá, vtipná a má kuráž.

    Kniha, Jota, 2016, 9788074629778

Další knihy autora