Griša - Světlo a stíny Leigh Bardugo E-kniha

Griša - Světlo a stíny E-kniha

Leigh Bardugo

Četl(a) jsem
Chci přečíst
Součástí série: Griša

E-kniha

 • Ihned ke stažení

149 Kč s DPH

RECENZE: Listopád (A. Mornštajnová) Už jste četli recenzi na novinku od Aleny Mornštajnové? Více informací

Popis

Ravka, kdysi mocná a hrdá země, se otřásá v základech. Pás neprostupné temnoty obývaný krvežíznivými nestvůrami, ji rozdělil na dvě části. Její budoucnost leží v rukou nic netušící dívky…

Alina nikdy v ničem nevynikala. O to víc je překvapena silou, která se projeví v okamžiku, kdy je se svým regimentem napadena a jejímu nejlepšímu příteli hrozí smrt. Jejích výjimečných schopností si všimnou na nejvyšších místech a dívka je dopravena na královský dvůr, kde se má naučit ovládat své dosud nezkrocené schopnosti. Má se stát grišou – členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků.
Jenže nic v tomto světě plném přetvářky není tak, jak se jí snaží namluvit. Alina proniká do tajemného společenství grišů a poznává blíž i jejich nejvyššího mága, okouzlujícího Temnyje. Postupně přichází na to, že vše, co se kolem ní děje, má jediný cíl. Zneužít její jedinečnou moc proti celé zemi i proti ní samotné. Pokud se nechce stát loutkou v rukou zla, musí uprchnout. Jediná možná cesta však vede tam, kam se jiní neodvažují. K pásu neprostupné temnoty…

Ohlasy na knihu:
„Bardugo dokázala dostat do jediné knihy všechno: úžasný příběh, dojemnou romanci a neuvěřitelné tajemno.\"
Rick Riordan, autor bestsellerové série Percy Jackson

„Příběh se odehrává ve fascinujícím a originálním světě bohatém na detaily. Griša – Světlo a stíny je výjimečná kniha, nepodobá se ničemu, co jsem doposud četla.“
Veronica Rothová, autorka bestsellerové série Divergence

„Úchvatné... Fantasy jak má být\".
New York Times Book Review

O autorce:
Leigh Bardugo se narodila v roce 1985 v Jeruzalémě, ale vyrůstala již ve Spojených státech v Los Angeles. Po ukončení studií na Yaleově univerzitě pracovala v reklamě, jako novinářka a nakonec i jako maskérka a odbornice na zvláštní efekty.
Nyní žije a tvoří v Hollywoodu, kde je možné ji čas od času zaslechnout, jak zpívá se svou hudební skupinou.

Už své tři první krátké příběhy zasadila do složitého fantasy světa Grišů, který je inspirován carským Ruskem a který není snadné si představit. V roce 2012 vydala první díl trilogie Griša, nazvaný Shadow and Bone, který se okamžitě stal bestsellerem listu New York Times. Rok poté následoval druhý díl Siege and Storm, který se rovněž vzápětí stal bestsellerem a nakonec v roce 2014 vyšel závěrečný díl trilogie Ruin and Rising.
Na všechny tituly Leigh Bardugo se můžete těšit i v češtině. K vydání je připravuje nakladatelství Fragment.

Spisovatelka vydala na podzim roku 2015 další knihu, která se odehrává ve stejném prostředí, ale hrdinové jsou jiní. Titul Six of Crows se setkal s nadšeným ohlasem u čtenářů, stejně jako jeho pokračování nazvané Crooked Kingdom z roku 2016.

Sdílet 0

Nakladatel
Fragment
datum vydání
1.01.2017
Jazyk
čeština
Počet stran
312

Jak si vede v knihy Dobrovský?

2149. v e-shopu | 1835. minulý týden

2. v E-knihy - Sci-fi a Fantasy | 4. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

4.2 z 5 40 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 2 z 5 hvězdiček Pavla Dostálová

  Asi už nejsem ta správná věková skupina, pro mě to byla dosti průměrná kniha. V žánru rozhodně existují lepší.

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 5 z 5 hvězdiček

  Tahle knížka je skvělá . Ano je to fantasy pro mladé, ale výjimečná . Tou silou příběhu, tou touhou po lásce, boji za dobro, bojem za samo sebe. Je to čtivý a pohltí vás to . ¨Bolest a vítěství . Ten svět, který kniha popisuje je jako z pohádky. Příběh rozehrává osudy skvělých postav a všechno tak do sebe zapadá.Má to spád. A to mám ráda. A už se těším na další díl. Na radost , očekávání,odhodlání, strach a bolest, klid a mír. Na sílu lásky.

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 5 z 5 hvězdiček

  Přečteno jedním dechem!!

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 4 z 5 hvězdiček Štěpánka Hyblerová

  Já jsem velké očekávání u této knihy neměla, ale mile mě překvapila. Je to něco nového, ale přitom povědomého, co znám z jiných YA knih. Je to lehce nadprůměrná příjemná záležitost. Je to čtivé, oddychové, určitě to není top mezi YA literaturou, ale ani by nebylo fér tvrdit, že kniha nemá potenciál a že je to blbost a nechat knihu ležet ladem. Takových knih s podobným duchem je na trhu habaděj, ale takové knihy vycházejí a vycházet budou nadále. Alina jako hlavní hrdinka nijak nevyčnívala, ničím mě nepřekvapila, začala jako obyčejná holka a skončila jako griša s výjimečnými schopnostmi (jak šokující). Zato Temnyj, to je moje krevní skupina, badboy, kterého jsem si hned oblíbila, no a Mal, to je takový hodný ochranitelský méďa. Kniha rozhodně stojí za přečtení a já s radostí budu očekávat druhý díl :-)

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 4 z 5 hvězdiček Klara

  Knížka se mi líbila, avšak už někdy od poloviny mi děj přišel příliš předvídavý. Proto 4 hvězdy.

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 3 z 5 hvězdiček Liščina knihovnička

  Světlo a stíny je hezky napsaná čtivá kniha, která sedí do oblasti mezi adult a young adult fantasy (blíže k té druhé). Můj největší problém je ten, že jsem necítila spojení s žádnou z postav. Nijak zvlášť mi na nich nezáleželo. Důvodem může být, že jsem sice rozuměla jejich vztahům (např. důležitost přátelství mezi Malem a Alinou v dřívější fázi jejich života a následná změna -> vzdalování se jeden druhému), ale není mi to přímo ukázáno. Neřekla bych ani, že je kniha špatná. Pokud potřebujete krátkou pauzu od klasických hrdinských a epických fantasy, ale frustrují vás (špatné) romantické příběhy ve fantaskním světě, kterým někteří říkají "fantasy", vyzkoušejte tuhle. Mohli byste si ji užít daleko více. ^.~

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 4 z 5 hvězdiček Šárka Petzná

  Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem, i když se v ní až do poloviny téměř nic nedělo.

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 5 z 5 hvězdiček sd1992

  Skvělý! Já jsem nadšená! Četla jsem Šest vran a to mě naprosto okouzlilo, takže jsem se hned vrhla na Grišu a jsem opět velmi mile překvapená, takže můžu jen doporučit. :)

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 3 z 5 hvězdiček Klára Nováková

  Kniha mě příliš nebavila, dej byl spíše nudný až fádní.

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

 • 5 z 5 hvězdiček Ivana Maříková

  Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Chvíli mi trvalo, než jsem se v tom světě vyznala a správně četla názvy, které jsou trochu složitější, ale božíčku s nadšením očekávám další díl.

  Kniha, Fragment, 2017, 9788025330814

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora