Cestující Ulrich Alexandr Boschwitz E-kniha

Cestující - Ulrich Alexandr Boschwitz

Cestující E-kniha

Ulrich Alexandr Boschwitz

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

249 Kč s DPH

Čtení pro batolata i teenagery se slevou až 85 % Užijte si slevu až 85 % na čtení pro batolata i teenagery. Více informací

Popis

Židovský obchodník Otto Silbermann, vážený člen komunity, je během listopadových pogromů vyhnán ze svého domova.

S kufříkem peněz, který se mu tam podaří zachránit před nacistickými perzekutory, pak bezcílně cestuje. Setkává se s uprchlíky, nacisty, dobrými i zlými lidmi. Nikdy předtím nebylo možno vcítit se tak přímým způsobem do atmosféry tohoto období v Německu. V rozhovorech, které Silbermann vede a poslouchá, se totiž působivě odráží děsivá realita života, která panovala v této době.

Je s podivem, že ještě vůbec žiju, běželo mu hlavou. Na špatnou paměť už přestávám věřit. Možná nás ale chtějí nejprve pečlivě svléknout a pak až zabít, aby nebylo oblečení zakrvácené a bankovky poškozené, v dnešní době se vraždí hospodárně.

Sdílet 0

Nakladatel
Kontrast
datum vydání
29.4.2019
ean
9788076423046
Jazyk
čeština
Počet stran
288

Bestseller v knihy Dobrovský

4984. v e-shopu | 946. minulý týden | 929. nejlepší dosažené 12.10.2019

4. v E-knihy - Historické romány | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 12.09.2019

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 14 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 4 z 5 hvězdiček

  Je to kniha, u které budete obracet stránky postupně rychleji a rychleji, jen abyste zjistili, co se dál může stát. Ale je to smutné čtení o vyloučení jednoho národa a o zradě někdejších přátel.

  E-kniha, Kontrast, 2019, 9788076423046

 • 5 z 5 hvězdiček

  sice nejsem čtenář těchto žánrů,ale přečetla jsem to jedním dechem,opravdu krasně napsané.

  E-kniha, Kontrast, 2019, 9788076423046

 • 4 z 5 hvězdiček

  Výjimečný příběh z prostředí druhé světové války o tom, jak prázdný a bezmocný se může člověk cítit, když přichází o všechno, na čem mu v životě záleželo. A postupně ztrácí i sebe. Představte si, že jste úspěšný, bohatý obchodník a druhý den se probudíte a nemáte kam hlavu složit... Skvělá kniha, která popisuje židovskou tématiku z jiného úhlu pohledu, než jsme běžně zvyklí. Místy se trochu táhne, ale přesto doporučuji!

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  Autor dokonale vystihuje život a smýšlení válečného, nacistického Německa a boj jednotlivých Židů o přežití. Člověk při čtení této knihy je doslova paralyzován a zděšen z drsně popsané reality, která v té době panovala a jaká "zvěrstva" se konala vůči lidskosti, a to vše pod vlivem nacistické propagandy. V několika okamžicích, kdy jsem se vžila do role hlavního hrdiny, mi bylo opravdu úzko. Ten pocit zoufalství, beznaděje z nevyhnutelného ač tragicky očekávaného konce, neustálý strach o svůj život, být uvězněn jako zvíře v kleci a nemoci nikam uniknout, nikam se schovat, a jen čekat, kdy vás vydrápnou a pošlou do koncentračního tábora, ve vás zcela určitě zanechá smíšené pocity a přiměje vás k zamyšlení. Po přečtení knihy pak člověk vidí svůj život v daleko jednodušší a barvitější, začíná si vážit maličkostí, jež jsou součástí každého dne, a jež bere jako samozřejmé. Kniha ve mně doslova zanechala silný dojem a poodkryla děsivé skutečnosti ne zas až tak vzdálené historie, která by se zcela určitě neměla již nikdy opakovat.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 4 z 5 hvězdiček

  Cestující je knihou, která dává čtenáři pohled na válku a dobu s ní spojenou, zase naprosto jiným způsobem, než na jaký jsme, z velké většiny, zvyklí. Takže pokud máte rádi romány z válečného období, určitě se podívejte po této knize.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  Bludný Cestující na trati odnikud nikam cestující s pocity zoufalství, zmaru, naděje i rezignace. Velmi čtivě a kvalitně podané vyprávění, v němž dokonale vyniká absurdita tehdejších událostí, doby a smýšlení nacistů...

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  V Cestujícím je důraz kladen na Silbermannovy vnitřní monology a také dialogy, které vede s neznámými lidmi ve vlaku a několika přáteli po kavárnách. Autorovi se podařilo stvořit dokonale vnitřně rozervaného hrdinu, který není schopen se rozumově vypořádat s absurdností situace, do které se spolu s celým židovským národem dostal. Mísí se v něm pocity beznaděje, které hned střídá naděje nebo vztek. Žene se napříč městy hledajíc řešení svých problémů a hned zase prchá na nádraží a jede hledat bezpečí dál, ale nakonec se jen točí v kruhu, ze kterého není útěku. Po osmdesáti letech od prvního vydání se nám do rukou dostává mimořádný román s psychologickými prvky. V mnohém mi připomněl Weilův Život s hvězdou. Rozhodně vyniká mezi ostatními romány s židovskou tematikou. Navíc motiv nelegální imigrace je v současné době aktuální. Knihu mohu doporučit milovníkům napínavého a propracovaného čtení.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  Vlak, válka, žid a deprese... Nějaké palčivější téma? Osud jednoho židovského občana/ obchodníka by se zdál být zpečetěn, kdyby se nestalo pár událostí kolem, které mu dali šanci. Těžká doba, strašný osud lidí kolem se dotýká každého v té době. Kniha je smutná, ale silná a v nejednom vzbudí spoustu otázek. Doporučila bych všem přečíst, myslím, že každému čtenáři má co říct.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 4 z 5 hvězdiček

  Cestující není "další" knihou z tématem nacismu a antisemitismu, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Cestující mi přišel úplně jiný, než dosavadní knihy tohoto tématu, které jsem četla. A četla jsem jich poměrně dost. Autor ze čtenáře násilně netlačí emoce (což určitě souvisí i s tím, že kniha byla psána v době, kdy autor nemohl vědět, zda bude antisemitismus vnímán negativně, nebo jestli němečtí nacisté touto ideologií nakazí i zbytek světa). Nejde o akční příběh, ale o příběh, který je založen na rozhovorech, ze kterých se čtenář i hlavní hrdina postupně dozvídají různé informace z dané doby a hlavně i nejrůznější postoje lidí, k otázce židovství. Kniha na mě působila, jakoby byla psaná bez emocí a díky tomu na mě působila do mnohem větší hloubky. Hlavní hrdina, který utíká, ale vlastně neví kam byl pro mě rozhodně zajímavý a čtení celé knihy jsem si velmi užila.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 4 z 5 hvězdiček

  Bolestný osud židovského obchodníka, který těsně unikl zatýkání o Křišťálové noci. Tím začíná jeho pouť ve vagónech Německé říšské dráhy a jeho závod s čirým zoufalstvím. Nejsou zde líčené fyzické represe, ale i samotná duševní trýzeň hlavního hrdiny má svou sílu. Ze stránek dýchá jeho rozpolcenost, nepochopení, strach, zmar a tíseň. Knihu bych doporučila čtenářům, které zajímavá tato vyhrocená doba. Beznaděj prezentovaná osobou, které se přímo dotýká, je zde přímo hmatatelná.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora