Cestující Ulrich Alexandr Boschwitz E-kniha

Cestující - Ulrich Alexandr Boschwitz NOVINKA

Cestující E-kniha

Ulrich Alexandr Boschwitz

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

249 Kč s DPH

99 knížek za 99 Kč Nyxia, Medvěd a Slavík, Bez kůže a další populární knihy nyní za pouhých 99 Kč! Více informací

Popis

Židovský obchodník Otto Silbermann, vážený člen komunity, je během listopadových pogromů vyhnán ze svého domova.

S kufříkem peněz, který se mu tam podaří zachránit před nacistickými perzekutory, pak bezcílně cestuje. Setkává se s uprchlíky, nacisty, dobrými i zlými lidmi. Nikdy předtím nebylo možno vcítit se tak přímým způsobem do atmosféry tohoto období v Německu. V rozhovorech, které Silbermann vede a poslouchá, se totiž působivě odráží děsivá realita života, která panovala v této době.

Je s podivem, že ještě vůbec žiju, běželo mu hlavou. Na špatnou paměť už přestávám věřit. Možná nás ale chtějí nejprve pečlivě svléknout a pak až zabít, aby nebylo oblečení zakrvácené a bankovky poškozené, v dnešní době se vraždí hospodárně.

Sdílet 0

Nakladatel
Kontrast
datum vydání
29.4.2019
ean
9788076423046
Jazyk
čeština
Počet stran
288

Bestseller v knihy Dobrovský

16444. v e-shopu | 36853. minulý týden | 16962. nejlepší dosažené 22.07.2019

10. v E-knihy - Historické romány | 14. minulý týden | 10. nejlepší dosažené 17.07.2019

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 8 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 4 z 5 hvězdiček

  Cestující je knihou, která dává čtenáři pohled na válku a dobu s ní spojenou, zase naprosto jiným způsobem, než na jaký jsme, z velké většiny, zvyklí. Takže pokud máte rádi romány z válečného období, určitě se podívejte po této knize.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  Bludný Cestující na trati odnikud nikam cestující s pocity zoufalství, zmaru, naděje i rezignace. Velmi čtivě a kvalitně podané vyprávění, v němž dokonale vyniká absurdita tehdejších událostí, doby a smýšlení nacistů...

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  V Cestujícím je důraz kladen na Silbermannovy vnitřní monology a také dialogy, které vede s neznámými lidmi ve vlaku a několika přáteli po kavárnách. Autorovi se podařilo stvořit dokonale vnitřně rozervaného hrdinu, který není schopen se rozumově vypořádat s absurdností situace, do které se spolu s celým židovským národem dostal. Mísí se v něm pocity beznaděje, které hned střídá naděje nebo vztek. Žene se napříč městy hledajíc řešení svých problémů a hned zase prchá na nádraží a jede hledat bezpečí dál, ale nakonec se jen točí v kruhu, ze kterého není útěku. Po osmdesáti letech od prvního vydání se nám do rukou dostává mimořádný román s psychologickými prvky. V mnohém mi připomněl Weilův Život s hvězdou. Rozhodně vyniká mezi ostatními romány s židovskou tematikou. Navíc motiv nelegální imigrace je v současné době aktuální. Knihu mohu doporučit milovníkům napínavého a propracovaného čtení.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 5 z 5 hvězdiček

  Vlak, válka, žid a deprese... Nějaké palčivější téma? Osud jednoho židovského občana/ obchodníka by se zdál být zpečetěn, kdyby se nestalo pár událostí kolem, které mu dali šanci. Těžká doba, strašný osud lidí kolem se dotýká každého v té době. Kniha je smutná, ale silná a v nejednom vzbudí spoustu otázek. Doporučila bych všem přečíst, myslím, že každému čtenáři má co říct.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 4 z 5 hvězdiček

  Cestující není "další" knihou z tématem nacismu a antisemitismu, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Cestující mi přišel úplně jiný, než dosavadní knihy tohoto tématu, které jsem četla. A četla jsem jich poměrně dost. Autor ze čtenáře násilně netlačí emoce (což určitě souvisí i s tím, že kniha byla psána v době, kdy autor nemohl vědět, zda bude antisemitismus vnímán negativně, nebo jestli němečtí nacisté touto ideologií nakazí i zbytek světa). Nejde o akční příběh, ale o příběh, který je založen na rozhovorech, ze kterých se čtenář i hlavní hrdina postupně dozvídají různé informace z dané doby a hlavně i nejrůznější postoje lidí, k otázce židovství. Kniha na mě působila, jakoby byla psaná bez emocí a díky tomu na mě působila do mnohem větší hloubky. Hlavní hrdina, který utíká, ale vlastně neví kam byl pro mě rozhodně zajímavý a čtení celé knihy jsem si velmi užila.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

 • 4 z 5 hvězdiček

  Bolestný osud židovského obchodníka, který těsně unikl zatýkání o Křišťálové noci. Tím začíná jeho pouť ve vagónech Německé říšské dráhy a jeho závod s čirým zoufalstvím. Nejsou zde líčené fyzické represe, ale i samotná duševní trýzeň hlavního hrdiny má svou sílu. Ze stránek dýchá jeho rozpolcenost, nepochopení, strach, zmar a tíseň. Knihu bych doporučila čtenářům, které zajímavá tato vyhrocená doba. Beznaděj prezentovaná osobou, které se přímo dotýká, je zde přímo hmatatelná.

  Kniha, Kontrast, 2019, 9788075851802

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

 • Cestující - Ulrich Alexandr Boschwitz Cestující

  Ulrich Alexandr Boschwitz

  pevná vazba

  Ušetříte 250 Kč

  99 Kč 349 Kč

  Skladem

Všechny knihy autora

34 prodejen s odběrem Zdarma