Představujeme: Zrzku Zvědavou

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Michael Šoták Michael Šoták

Představujeme: Zrzku Zvědavou - titulní obrázek

Zrzka zvědavá – Všech her královna poprvé vychází v českém jazyce se čtyřmi veselými a poutavými tituly pro malé čtenáře. Zrzka je dokonalým společníkem pro jakékoli dítě od 4 let, které právě přechází od obrázkových knih ke knihám psaným. Zábavná a vtipná četba pro celou rodinu.

 

 

V prvním dílem ze série Zrzka zvědavá – Všech her královna od Kim Kane s názvem Nová kamarádka se nám představí čilá a radostná malá liška Zrzka, která se vypořádává se společenskými výzvami během her s kamarády.

Autorčina dřívější díla zahrnují například ilustrovanou knihu Rodinný les (2011), která se dostala do užšího výběru Australské rady pro dětskou literaturu (CBCA). Ilustrátor Jon Davis prokazuje své mnohaleté zkušenosti na jednoduchých a veselých obrázcích. Poměr textu a ilustrací se bude zamlouvat hlavně mladšímu publiku ve věku 4 a více let. Jedná se o rozvržení textu, se kterým jsou menší čtenáři již seznámeni, a kniha obsahuje i další dětem atraktivní prvky jako opakování, slovní hříčky, syntaktické rytmy či krátké kapitoly.

Jednoduché, domácí prostředí nabízí škálu jemných výzev, které dětem budou povědomé – co by asi tak nový a stydlivý kamarád rád dělal a jak rodičům říct, že na ně nemusí celou dobu dohlížet. Zrzka zvědavá obsahuje méně textu než podobné série a skvěle se hodí pro čtenáře ve fázi začátečníků, kteří touží po knížkách s kapitolami.

Budou se vám líbit daná společenská dilemata zaměřená na děti. Čtenáři od 4 let tyto příběhy přímo zhltnou a kniha možná odstartuje diskuse o tom, jak poznat opravdového kamaráda, co je na návštěvě přípustné a podobně.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy