Tři muži na toulkách opět pobaví

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Jana Mádlová

Tři muži na toulkách opět pobaví - titulní obrázek

Tři muži jsou zpět. O pár let starší a dva z nich dokonce ženatí. Při návštěvě manželů Harrisových se do třech mužů opět vkrade touha po pořádné dovolené, po odpočinku od domácnosti, dětí a možná i manželek.

Výlet za hranice všednosti

Tentokrát je nejvíce láká výlet na kolech po Evropě. Podívají se do Německa a zavítají i do Prahy, kde je čekají různá dobrodružství, ale také problémy. Jerome, Jiří a Harris se k nám vrací po pár letech znovu, aby vyvolali úsměv na rtech a pomohli nám odreagovat se od všedních starostí. Tři muži na toulkách nás ihned přivedou do života takového, jaký ho mají nyní.

Tři muži na toulkách

Jerome Klapka Jerome

205 s DPH

Skladem

Nikde se neotálí a zbytečně nečeká, až vypukne hlavní děj. Počáteční dohady a vypravování se na výlet nejsou nikterak dlouhé a po pár stránkách sedíte ve vlaku a míříte na kontinent. Jak už známe z Tří mužů ve člunu, hlavní dějovou linii protínají již prožité události z Jeromova života, které se vážou k jejich současné situaci.

První polovina knihy je opravdu úsměvná. Tři muži neztratili svůj smysl pro humor a velmi rádi vás pobaví. Určité životní situace, do kterých se v cizině dostali, se mohou stát kde komu a nečiní žádný problém vžít se do jejich pocitů. Kdo z vás už někdy zabloudil na výletě? Kdo z vás šel na prohlídku města a nerozuměl průvodci půl slova?

Cestopisné ladění

To jen dokazuje, že tato trojka jsou jen obyčejní lidé, kteří mají své problémy a chyby a působí reálně. Druhá polovina knihy své kouzlo bohužel ztratila, neboť autor kdovíproč odbočil ze zajetých kolejí a přestal popisovat tři muže na toulkách jako takové. Začal s popisem Německa, Němců a vůbec všeho německého.

Pokud jste zastánci cestopisů a rádi byste se poučili, jaké to v Německu bylo před sto lety, bude to pro vás to pravé. Já bych si raději přečetla další příhody Jeroma, Harrise a Jiřího, místo popisu typického Němce. Navíc s pocitem, že jednou autor proti tomuto národu něco má a podruhé ho vychvaluje.

Popisu se neubránila ani Praha a mě velmi zajímalo, jak ji vidí (nebo spíš viděly) cizí národy. Nesmělo chybět naše pivo, kterému Jiří holdoval až moc, a součástí byl rychlokurz dějin národa českého. Pasáž z Prahy se mi líbila, určitě doporučuji historku o modelu sochy, to je velmi povedené!

Humor a srozumitelnost

Všeobecně jsou historky mužů v této knize vydařené a dokáží pobavit, pokud máte rádi tento styl humoru. Kniha je psaná čtivě a srozumitelně, jako tomu bylo i u Tří mužů ve člunu. Pokud vám sedl autorův styl psaní v prvním díle, určitě se vám bude líbit i ve druhém. Opět se jedná o rychlé čtení, knížka je relativně tenká a přečtená za chvíli.

Pod každou kapitolou je umístěn seznam podbodů, které přibližují, co se v dané kapitole bude dít, čímž je kniha velmi přehledná a ulehčuje vyhledávání oblíbených pasáží. Nesmím zapomenout zmínit obal knihy a celkové grafické zpracování, které je opět perfektní a nemůžu mu vůbec nic vytknout.

Celkově se mi kniha líbila. Bez problému ji doporučuji na letní dovolenou, kde nechcete číst žádné složité příběhy a rádi se pobavíte nad milou klasikou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy