Thriller 13 hodin vás zavede do exotické Afriky

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Radka Hlavatá

Thriller 13 hodin vás zavede do exotické Afriky - titulní obrázek

Když mají krimi a thrillery kolem 500 stránek, často se bojím, že to bude nuda a rozvleklé, zbytečné natahování. A protože 13 hodin je pěkná bichle, bála jsem se i tentokrát.

Vražda a pohřešování

A s potěšením vám můžu oznámit, že jsem se nenudila ani chviličku. Najdeme zde dva příběhy a jednoho hlavního detektiva, Bennyho Griessela. První příběh vyšetřuje vraždu a ve druhém se pohřešuje americká dívka, navíc to vypadá, že ji někdo sleduje a chce zabít, takže policie musí dvakrát tolik pohnout, aby k tomu nedošlo.

13 hodin

Deon Meyer

312 s DPH

Skladem

Vše se odehrává v Africe a pokud se nepletu, je to první kniha z tohoto prostředí, co jsem četla. V takovém případě se mi vždy líbí reálie země, jak to tam chodí, co se děje atp. Ne, že by se tomu autor věnoval jako prvořadému, ale tím, jak píše a o čem píše, se to člověk dozví jako bonus.

Povedený krimithriller

Když je kniha dobře napsaná, dostane čtenář i spoustu informací kolem. U tohoto titulu se to povedlo. Autor Deon Meyer totiž v Africe žije, takže to máme pěkně z první ruky. Pátrání po vrahovi nabere naprosto nečekaný spád. Rozuzlení mě opravdu dostalo, nečekala jsem to. Ani za mák jsem netušila, jak se to vyvrbí a to se mi moc nestává.

Linie pohřešované dívky je dost napínavá, míjí se se svými pronásledovateli o minuty. A my si koušeme nehty, aby utíkala a utíkala. Čeká nás i malá linie týkající se osobního života hlavní postavy, detektiva Bennyho, která to pěkně doplňuje a uzavírá.

Za mě tento krimithriller patří k těm lepším. Kniha nabízí jak akčnost, tak přemýšlivost a vyšetřování typické pro detektivní žánry.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy