Temná a lehce zvrácená Královna Tearlingu

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriena Hovězáková Adriena Hovězáková

Temná a lehce zvrácená Královna Tearlingu - titulní obrázek

Pokračování úspěšné fantasy trilogie Královna Tearlingu je mnohem temnější a zlověstnější než předchozí díl. Mučení, drancování, zabíjení a pomstychtivost doprovází každý krok hlavních hrdinů.

V královně Kelsee se budí zlé síly toužící po odplatě. Dokáže vytrvat a nepoddat se temnotě?

Pomsta Rudé královny

Královna Tearlingu čelí kruté odplatě Rudé královny. Za své vzepření a odmítnutí poslušnosti k ní, zaplatí Kelsea tou nejvyšší cenou – její země je ohrožena válkou. Rudá královna se lehce prořezává odporem tearlingských vojáků, kteří rychle umírají a jejich počty se tenčí. Nejsou zbraně, není jídlo. Není vlastně oč bojovat. Tearling je snadnou kořistí.

Na Kelsiiných ramenou leží velká tíha. Má se vzdát, nebo bojovat o to, co jí po právu patří? V hloubi své duše nachází magii tak temnou, tak silnou, že i její nejstatečnější gardisté se třesou strachy, když ji použije. Je ale dostatečně silná, aby zlomila moc Rudé královny? A nezničí temnota nakonec i Kelsee samotnou?

Zvrácená země

Druhý díl Královny Tearlingu je velice temný, zkažený, zvrácený a lehce fascinující. V zemi, která měla být lepším světem, probíhají takové krutosti jako je znásilňování dětí, kastrace mužů kvůli jejich homosexualitě, sebepoškozování, vraždy, mučení a další násilnosti. Objevují se tu lidské povahy ve své největší zkaženosti. Tearling již není pouze zemí zpustošenou díky vládě bývalých králů a královen. Teď je pouhopouhým kouskem země, který neznamená nic.

„Kelsea jasně viděla každý krok: prolomení hradby, černý proud valící se dovnitř, orgie vraždění, znásilňování a brutality, které budou následovat. Muži, ženy děti... nikoho neušetří.“ (úryvek z knihy)

Autorka do příběhu přidala zvláštní linii s hrdinkou jménem Lily, která Kelsee skrze její myšlenky ukazuje tři století starou minulost a svůj život v této době. Díky tomuto spojení kniha dostala nový rozměr, ale také přidala do příběhu nové otázky ohledně Kelseina původu. Kniha je velice čtivá, ačkoli díky mnoha střídajícím se vypravěčům mohou mít někteří čtenáři problém se v příběhu orientovat. Je ale zajímavé sledovat myšlenky a děj knihy z různých pohledů.

Rozkrývání tajemství

Jelikož se jedná o druhý díl, nejsou samozřejmě všechna tajemství z dílu předchozího odhalena, avšak přesto je příběh Kelseina života malinko poodkryt. Nabízí se nová vodítka k rozluštění minulosti. Navíc byly do příběhu zahrnuty i nové, vcelku nečekané dějové zvraty a samozřejmě i rodící se láska.

Tažení do Tearlingu je akční a tajemnou knihou, kterou si užijí převážně čtenáři fantasy či dystopií. Nesmí samozřejmě chybět hlavně těm, kteří již vlastní první díl této trilogie, tak jako já. A nakonec bych knihu ráda doporučila čtenářům, kterým již nestačí young adult fantasy a rádi by si přečetli něco temnějšího.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy