Spáčka a vřeteno, pohádkové příběhy trochu jinak

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriena Hovězáková Adriena Hovězáková

Spáčka a vřeteno, pohádkové příběhy trochu jinak - titulní obrázek

Neil Gaiman opět spolupracoval s ilustrátorem Chrisem Riddellem. Spojení rozličných pohádek s důmyslnými změnami dělá příběh velmi napínavým. Vzniká dílo se zcela novými, nečekanými zvraty.

Bylo, nebylo

Kouzelný svět pohádek se vrací v mnohem tvrdší verzi, než jak jej známe. Krásná Sněhurka má těsně před svatbou, ale mnoho radosti jí to nedělá. Když se však od svých nesmrtelných přátel dozví o záhadném městě, kde se šíří spánek jako morová nemoc, a hrozí, že již brzy doputuje i do její země, neváhá a odchází na záchrannou výpravu.

Spáčka a vřeteno

Neil Gaiman

239 s DPH

Nedostupné

Vše se zdá být zcela jasné. Prosekat se trním, vystoupit do nejvyšší věže a políbit Šípkovou Růženku. Jenže... Co když je všechno jinak? Autor neváhal příběh oživit nejen neobvyklým zvratem, ale navíc jej obohatil o hororové prvky a nebál se do role hlavní hrdinky obsadit silnou, soběstačnou ženu, čímž nenápadně naráží i na téma emancipace žen, které je doposud společností negováno a zesměšňováno.

Kouzelné ilustrace

Čtenáře kniha očaruje na první pohled, neboť má opravdu netradiční a přenádherný obal, který působí voskovým dojmem, skrze který prosvítá úžasná Riddellova grafika. Musím skutečně vyzdvihnout krásu ilustrací v knize, neboť jsou velmi povedené a je na nich vidět velký kus práce.

Příběh je navíc velice čtivý a podmanivý, jsou v něm použity komiksové prvky a čtenář tak nebude vědět, jakou krásu vstřebávat dříve. Je snad lepší brilantní hra slov Gaimana, nebo kouzelné ilustrace Riddella? Vězte, že oba tito tvůrci se v knize krásně doplňují, ale propůjčují ji i svůj vlastní, osobitý styl.

Nový rozměr klasických pohádek

Knihu bych doporučila ženám i mužům jakéhokoli věku. Příběh se může číst dětem při ukládání ke spánku, přičemž si malí čtenáři zároveň užijí obrázky v textu, nebo si jej mohou užít dospěláci, kteří se rádi zasní nad magickou aurou pohádek a vychutnají si zcela nový rozměr, který Spáčka a vřeteno nabízí.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy