Soutěž o světoznámý historický román MLČENÍ

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský

Soutěž o světoznámý historický román MLČENÍ - titulní obrázek

Do kin vstoupil před nedávnem velkofilm jednoho z nejoceňovanějších amerických režisérů současnosti. Kdo se stal výhercem působivého románu Mlčení, který vedl k natočení tohoto filmu?

Výherci

Ludvík N., Děčín; Martin B., Nová Ves nad Popelkou; Kateřina Č., Frýdek-Místek; Jana V., Moravská Třebová; Marta L., Trhové Sviny

Správná odpověď

Herec Liam Neeson ztvárnil ve filmu Mlčení otce Ferreiru.

Román Mlčení vyšel poprvé již v roce 1966 a spisovatel Šúsaku Endó za něj obdržel významnou Tanizakiho literární cenu. Silný příběh o pronásledování křesťanů v Japonsku inspiroval také oscarového režiséra Martina Scorseseho. Na základě literární předlohy natočil velkofilm, který vstoupil do českých kin v únoru letošního roku. O zfilmování románu však režisér snil již od roku 1989.

 

  • Mlčení

    Mlčení japonského spisovatele Šúsakua Endóa (1923–1996) je drsný a zároveň poetický i myšlenkově bohatý příběh o zániku křesťanské misie v Japonsku v 17. století. Téma, které o něco dříve zpracoval i…

    240 s DPH

    Skladem

    Četl(a) jsem

 

Pravidla soutěže

Odpovězte správně na soutěžní otázku ve formuláři, který naleznete v odkazu níže. Nezapomeňte vyplnit také své celé jméno, doručovací a e-mailovou adresu. Odpovídat můžete do neděle 19. března 2017 do půlnoci. Ze správných odpovědí vylosujeme 5 výherců, kteří od nás získají knihu Mlčení.

CHCI SOUTĚŽIT

Podmínky

Soutěž trvá od 10. do 19. března 2017. Odpovědi zaslané po tomto datu a duplicitní odpovědi nebudou do soutěže zařazeny. Formuláře obsahující neúplné informace budou vyloučeny.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

30 prodejen s odběrem Zdarma