Sempre. V zajetí mafie, otroctví a zakázané lásky

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriena Hovězáková Adriena Hovězáková

Sempre. V zajetí mafie, otroctví a zakázané lásky - titulní obrázek

Young adult se čím dál více věnuje aktuálním tématům, i když jsou někdy nepříjemné. Ovšem čím realističtější a odvážnější příběh, tím větší věhlas si získá. Jen si vzpomeňme na Hvězdy nám nepřály. A teď přichází Sempre, kniha o otroctví.

Láska mezi zlomenými dušemi

Autorka vykreslila fiktivní příběh, avšak založený na reálných faktech. Postupně odhaluje, jaké oběti musí členové italské mafiánské organizace la Cosa Nostra dát za život, který vedou. Nahlédneme do nitra jejich roztříštěných duší, které nedokáže napravit ani sám Bůh.

Co vše musí vytrpět a vykonat lidé, kteří by si možná ani tento způsob života nevybrali, kvůli loajalitě ke své „rodině“, z toho se nám bude svírat srdce. Některé hříchy jsou neodpustitelné. Přesto, jediné, na čem jim záleží, je odpuštění… Mohou být lidé, kteří dělají zrůdné věci přese všechno čestní a dobří?

 

 • Sempre – Navěky

  kniha

  Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s…

  349 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

V knize samozřejmě nechybí ani láska. Ale není to jen tak nějaká láska. Je mnohem silnější, čistější, mocnější a odvážnější. Cit, který tu vznikne, byl totiž od počátku zapovězený. Přesto se rozhoří plamen, který nelze uhasit. A věci se dají do pohybu. Nezmění se pouze hlavní hrdinové. Změní se vše, o čem si do té chvíle mysleli, že je jejich životem. Láska mezi hlavními hrdiny je těžce vybojovaná a bylo třeba za ni položit nemalé oběti. Takové, jaké si my, normální lidé, kteří jsme v bezpečí, neumíme ani představit. Přesto stála za to.

„V přední části místnosti, na malém vyvýšeném pódiu, klečelo v řadě několik mladých dívek. Na potrhaném oblečení měly připevněné jmenovky, čísla naškrábaná černým fixem. Haven zůstala stát klidně, jak jen v tuhle chvíli dokázala, a snažila se ignorovat pánův dotek. Sledovala, jak dav kolem ní začíná přihazovat peníze. Dívky byly jedna po druhé prodávány vždy tomu, kdo nabídl nejvíc." (úryvek z knihy)

Young adult thriller k zamyšlení

Co nám tedy kniha sděluje? Že je třeba bojovat za své štěstí a obětovat se pro svou lásku, i když víte, že vás to může stát všechno. Že nemáme zavírat oči před okolním světem, protože není tak růžový a bezproblémový, jak si myslíme. To, že kdysi v minulosti bylo zrušeno otroctví, neznamená, že nelegálně nefunguje dál. Otroky se stávají především mladé ženy, děti, které jsou unášené ze svých domovů, nebo prodávané svými rodiči jako sexuální otroci.

A toto je jen střípek ze všech těch hrozných věcí, které se ve světě dějí a neměly by. Moc se mi líbilo, jak autorka pracovala s jazykem a se slovy. Krásně propletla všechny dějové linky, které na počátku rozpracovala, a nakonec nám jejich spojení dalo mnohem širší rozhled a poznání problematiky, která je ústředním tématem. Není totiž vše jen černé nebo bílé.

Věřím, že citlivější dušičky příběh opláčou, ale nikdy nebudou litovat, že daly knize šanci. Dle mého názoru je konstrukce knihy moc dobře promyšlená, nikde nejsou hluchá místa, naopak, čtenář si užije mnoho akčních scén, které jej nenechají jít spát. Knihu doporučuji všem, kteří už nechtějí nadále mít klapky na očích a chtějí se dozvědět něco více o tom, co se může stát kterémukoli z nás. A také těm, kteří si chtějí užít příběh o lásce, která překoná všechno. Sempre.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy