Romantičtí Čmeláci v srdci vám učarují

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Martina Kavková Martina Kavková

Román Čmeláci v srdci ukazuje, že stačí okamžik a život se restartuje od samého počátku. Aniž byste měli šanci rozhodnout, kam se vaše cesta bude ubírat. Jak zatočit s nepřízní osudu, který se rozhodl vytvářet jednu překážku za druhou?

Vzhůru nohama

Podobnou otázku si klade i Lena, žena na prahu třicítky. Před sebou má zářnou budoucnost po boku snoubence Simona, který se má za dva týdny stát jejím manželem. Co víc si přát? Lena ani po ničem jiném netouží, a proto by ji ani ve snu nenapadlo, že jediným mrknutím oka udělá velkou otočku kolem zeměkoule, aby zjistila šokující pravdu, jež zamíchá všemi kartami schovanými pěkně v záloze. 

V jednu chvíli se Lena vznáší na měkkém obláčku a v druhé stojí před krutou pravdou a bolestivou skutečností. Její dosavadní život se sesype jako domeček z karet, bez šance na nápravu. Nemůže uvěřit tomu, že si její snoubenec našel jinou a opustil ji bez sebemenšího zaváhání jako nepotřebnou ošuntělou hračku. Vrcholící svatební přípravy jsou tak náhle utnuty pár kroků před cílem.

Lena sbalí nejpotřebnější věci a naskočí do nejbližšího taxíku. Hlavou se jí honí spousta otázek, přemýšlí, co se stalo, že její život nabral tak rapidních otáček. Taxikář Knut, energický a trochu podivínský chlapík, Leně moudře radí: „Hele, láska tě nesmí vodrovnat." Kdyby dokázala tak lehce zapomenout na své city, byla by to rada k nezaplacení.

 

 • Čmeláci v srdci

  pevná vazba

  „Hele, láska tě nesmí vodrovnat,“ radí Leně moudře taxikář Knut. To se sice hrozně lehce řekne, ale mnohem hůř udělá, obzvlášť když je její snoubenec pěkná nula a ona sama přijde kvůli hloupé chybě…

  299 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Jak se zvednout ze dna

I když má hrdinka pocit, že se už nic horšího stát nemůže, brzy se ujistí o opaku. Jedním nezdárným emailem, který pošle svým kolegyním, když na popud šéfa pracuje přesčas, si zavaří na pořádný problém. Ten nakonec vede k výpovědi. Opuštěná. Vyhozená. Příživnická. Tak by se dal Lenin stav rekapitulovat. Ocitá se bez přítele, bez práce, tudíž i jakýchkoli finančních prostředků, bez střechy nad hlavou.

Nakonec se nastěhuje do bytu bratra, který žije se svou přítelkyní, Leninou nejlepší kamarádkou, a s kamarádem z dětství, Benem. Ben je nesmírně sexy doktůrek, který jí ale pije krev. Má naprosto odlišné názory a vymyká se všemu, na co je Lena zvyklá. Její posedlost čistotou se sráží s jeho nepořádností a ležérností.

A vztahy? Ben je typický sukničkář, který víc jak tři měsíce nevydržel s žádnou ženou. Lena je jeho arogancí a volným životním stylem znechucena. Tak proč ji nehorázně přitahuje? Jak by tito rozdílní lidé mohli mít něco společného, když se znají téměř celý život? Nejen této nejasné otázce se snaží přijít na kloub.

Skvělý překlad

Čmeláci v srdci. Krásný, romantický a nadějný název knihy, která vypráví omamný příběh s příchutí nektaru. Pod úžasnou a výraznou obálkou se ukrývá jedinečný zážitek, který spisovatelka Petra Hülsmannová s bravurou stvořila. Stylem psaní a lehce plynoucím dějem dokáže upoutat čtenářovu pozornost natolik, že musí otáčet jednu stránku za druhou, dokud se neocitne na samém konci. Bez skvělého překladu bych si knihu ale tak neužívala! Všechna čest překladatelce.

Lena se již od začátku stala mou oblíbenou postavou, ačkoliv jsem chvílemi nadávala na její rozhodnutí, která jsem nechápala. Již podle anotace bylo jasné, že se její životní cestička střetne s tou Benovou, v tomto směru bylo lehké uhodnout vývoj děje. Nicméně jsem napjatě očekávala, jak bude jejich vztah postupovat do vyšších a vyšších etap. A má očekávání? Byla naplněna do každého puntíku!

Poutavé čtení

Už dlouho se mi nestalo, že bych byla do knihy tak zblázněná, abych nevnímala čas a ocitla se kdesi mimo realitu... Čmeláci v srdci si mne získali svou citlivostí, vtipem i hloubkou. Lenin příběh se mi dostal pod kůži, velkou ranou jako blesk zasáhl mé srdce, až jsem měla chvílemi dojem, že se zastaví a už nikdy divoce nezabuší.

Jsem velice vděčná za to, že jsem se ke knize dostala a měla možnost si ji přečíst. Čtenářům bych ji bez sebemenšího pochybování doporučila. Pokud máte chuť na romantický příběh, který není jen obyčejnou slaďárnou, ale skrývá pod povrchem mnohem víc, hoďte očko po Čmelácích v srdci!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy