Cesta za odpočinkem do Nepálu se změní v jednu velkou Lež

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Markéta Michalová Markéta Michalová

Cesta za odpočinkem do Nepálu se změní v jednu velkou Lež - titulní obrázek

Máte přátele, za které dáte ruku do ohně? Tak pozor, abyste se nespálili. Jane Hughesová pracuje v útulku, kde pečuje o týraná nebo odložená zvířata. Má přítele Willa a zdá se, že jí nic nechybí ke štěstí. Jednoho dne dostane tajemný vzkaz. Někdo zná pravdu o jejím životě. Je totiž celý vymyšlený.

Ve skutečnosti Jane svou identitu pečlivě skrývá a má k tomu vážné důvody. Před pěti lety cestovala se třemi kamarádkami do Nepálu, kde chtěla zapomenout na každodenní starosti a získat duševní rovnováhu v horském odpočinkovém centru.

Po náročné cestě se ženy setkávají s Isaacem, který je zasvětí do chodu jejich skupiny.  Jane brzy pozoruje u svých kamarádek změnu chování a začíná mít pocit, že návrat domů nebude vůbec jednoduchý.

Vzkazy ze záhrobí

Autorka čtenáře zavede do prostředí tajemné sekty, která zpočátku vypadá naprosto mírumilovně. Ostatně jako většina podobných skupin. Poté se ale začnou dít zvláštní věci a mnoho lidí bude ohroženo na životě. A i po pěti letech se někdo Jane mstí a nehodlá skončit, dokud nebude mít zničený život.

Lež

C. L. Taylor

339 s DPH

Nedostupné

Z této knihy jsem opravdu nadšená. Dlouho mě žádný děj takto neupoutal. Psychické smýšlení hlavních hrdinů je tu vyobrazeno do detailů. Bez dechu jsem pozorovala změnu jednotlivých postav. Pod vlivem uzavřeného prostředí se postupně mění a vypouštějí na povrch ty nejsurovější potřeby a myšlenky.

Při vzpomínkách Jane na pobyt v Nepálu, jsem byla ráda, že nejsem v její kůži. Obdivovala jsem, že vše přežila se zdravým rozumem. Nebo celkově že vůbec přežila.

Rozložím dopis a znovu si ho přečtu. Stojí v něm jedna jediná věta napsaná modrou propisovačkou uprostřed papíru. Vím, že se ve skutečnosti nejmenuješ Jane Hughesová. Ten, kdo mi to poslal, zná pravdu.

Kdo ve skutečnosti lže?

V knize se střídají dvě dějové linky, jedna ze současnosti a druhá ve formě Janiných vzpomínek na Nepál. Přeskakování děje mi vůbec nevadilo, spíš naopak. Ve chvíli kdy se napětí v Nepálu nedá skoro vydržet, nás příběh zavede zpět do prostředí útulku, kde Jane pracuje.  Ale ani tam klid dlouho nevydrží.

Lež je psychothriller přesně jak má být. Je pro čtenáře, kteří mají rádi napětí od první stránky. Kniha bývá často přirovnávána k Pláži od Alexe Garlanda. A i když to je má oblíbená kniha, tak Lež mi sedla mnohem víc. Pokud se vám Lež zalíbí, nezoufejte, autorka chystá v blízké době vydání další knihy. A určitě to zase bude stát za to.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy