Kouzelné koláče: záhadné účinky moučníku

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Markéta Michalová Markéta Michalová

Kouzelné koláče: záhadné účinky moučníku - titulní obrázek

Kdybyste měli moc ovlivnit náladu lidí tím, že jim upečete koláč, využili byste toho?

Podobnou otázku si klade Ella Mae. Mladá žena, která se vrací z Manhattanu do malého městečka, ze kterého prakticky utekla se svým novomanželem. Nyní je po letech na pokraji rozvodu, protože jí byl muž nevěrný. Za pomoci své matky a tet se snaží dosáhnout životního snu. Otevřít si vlastní cukrárnu. Ella Mae totiž umí úžasně péct. Krom toho, že jsou její koláče vynikající, mají i kouzelné účinky na toho, kdo je sní.

Vše jde hladce do chvíle, než se musí Ella Mae střetnout s Loralyn, která Ellu nemá ráda už od mala. I když se chce roztomilá pekařka vyhnout všem problémům, nedaří se to. A ve chvíli, kdy je zavražděn Loralyin snoubenec, musí Ella použít všechna kouzla, aby si ji nikdo s vraždou nespojil. To ale půjde hodně těžko. Muž byl zavražděný jejím válečkem na těsto.

Objeví se i stará láska

Kouzelné koláče je jednou z mála knih, kterou jsem si vybrala jen podle obálky. Nádherný koláč a pes. Říkala jsem si, že taková kniha určitě nemůže být špatná. A rozhodně mě nezklamala.

Když se hlavní hrdinka přestěhovala zpět ke svérázné matce a k bláznivým tetám a do toho se ještě objevila její dávná známost, myslela jsem si, že už mě příběh ničím nepřekvapí. Pak ale došlo k vraždě a věděla jsem, že tohle nebude jen zamilovaný román.

 

 • Kouzelné koláče

  měkká vazba

  Když se s ní život nemazlí, Ella Mae hledá útěchu v pečení koláčů. Takže v momentě, kdy přistihne svého manžela při nevěře, vrátí se domů za svou matkou a tetami do malebného městečka Havenwoodu, kde…

  249 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Naprosto tu dominuje pečení. Vytváření různých dokonalých koláčů a dortů, hledání těch pravých chutí, zakomponování emocí do výsledného moučníku. Při čtení se vám budou sbíhat sliny. Zvlášť pokud máte velkou fantazii. Při strouhání limetkové kůry jsem tu vůni cítila a příprava banánového pudinku a pekanových ořechů mě také nenechala chladnou.

Zavřela oči, nabrala hrst borůvek a přitom, jak je mezi prsty nechávala sklouzávat na těsto, vdechovala jejich svěží, natrpklou vůni. Po tváři jí skanula jedna jediná slza, která dopadla na poslední borůvku. Na okamžik se v slunečním světle zatřpytila jako diamant…

Dokonalé na pěkné odpoledne

Ačkoliv u nás zatím není americká autorka Ellery Adams příliš známá, na svém spisovatelském kontě má už několik úspěšných knih. Věnuje se psaní „cozy mystery“ žánru. Do něj patří nenáročné příběhy, ve kterých se vyskytne detektivní zápletka, a většinou se odehrávají na malém městě.

Jedinou nevýhodou při čtení je neustálá chuť na něco dobrého, takže se radši předzásobte dopředu, ať nejste zbytečně rušeni. Na samém závěru knihy najdete recepty na kouzelné koláče, které Ella Mae pekla. Já rozhodně vyzkouším Kouzelný čokoládový koláč s  pekanovými ořechy.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy