Její život v očích panenky. Pravda může být hrozivá

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Veronika Hladíková Veronika Hladíková

Její život v očích panenky. Pravda může být hrozivá - titulní obrázek

Barbara je mladá žena bez sebevědomí, která žije se svou slepou matkou ve špatně větraném bytě. Pracuje jako kosmetička a je neustále terčem posměchu svých kolegyň. Marc je neurvalý, nepříjemný, sobecký policista po vážné autonehodě, při níž zemřela jeho žena. Ač se to zdá neuvěřitelné, je otázkou času, kdy se cesty těch dvou protnou.

Panenky s děsivými schopnostmi

Barbara ráda sbírá porcelánové panenky a ráda si s nimi i povídá. Problém je v tom, že slyší jejich odpovědi a má pocit, že jí radí, co má udělat. A vůbec se nepozastavuje nad tím, že ty rady nejsou zrovna zákonné a můžou ji velmi brzy přivést do maléru. Ale není se co divit, když Barbaře zvedají sebevědomí, které pod nadvládou invalidní matky trpí.

Velmi brzy se začínají objevovat muži s vypíchnutýma očima, a odtud je to jen krůček k tomu, aby pachatel změnil styl a zašel dál, až k vraždě.

Marc, hrající ve svém soukromí ruskou ruletu, nespokojený se svým prázdným životem, se chopí příležitosti. Pátrá po tajemné ženě, vcházející do hotelu s jasným plánem. Nepočítá však s citovým vzplanutím, které velmi záhy bude muset odložit. A uvěřit strašné pravdě.

Vydržte až do konce

Její život v očích panenky

Desrjoursová Ingrid

299 s DPH

Nedostupné

Kniha Její život v očích panenky je jiná. Autorka píše stylem, se kterým jsem se asi ještě nesetkala, ale knize to neubírá na čtivosti. Nenudila jsem se ani chvilku, jen jsem si musela zvyknout, že akční a zajímavé pasáže jsou proloženy těmi méně zajímavými, ale bez nich by kniha nedávala smysl.

Autorka v sobě rozhodně nezapře studia psychologie a skvělou znalost lidské psychiky. Vydržte do samotného konce, protože ten je bravurní. Neměla jsem tušení, jaké hrůzy se dočkám na posledních stránkách, a musím uznat, že mě mrazilo v zádech!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy