Nejtemnější část lesa ukrývá rohatého chlapce

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marie Korčiánová

Nejtemnější část lesa ukrývá rohatého chlapce - titulní obrázek

Vítejte ve Fairfoldu! V městečku, které není úplně obyčejné. Naopak je daleko neobvyklejší než jiné. Lidé ve Fairfoldu zde nejsou sami. V lese žijí víly a další kouzelné bytosti.

Lesní lid je lákadlem pro mnohé turisty. Jenže ti nevědí, že lesní bytosti nejsou vždy úplně přátelské. Mnohdy umí být naopak velmi zákeřné. Uzavírají s lidmi dohody, které jim mají pomoct splnit jejich přání, ale nakonec jsou obelstěni.

Tajemný rohatý chlapec

Nejtemnější část lesa

Holly Black

299 s DPH

Nedostupné

Návštěvníci chtějí na vlastní oči spatřit pohádkovou říši. Ale v lesích číhá největší nebezpečí, ne-li smrt. Uprostřed lesa spí ve skleněné rakvi mladý rohatý chlapec. Tradují se o něm nejrůznější zvěsti a příběhy. Od pradávna je součástí města. Lidé k němu chodí, zkouší jej probudit, pořádají u něj večírky, někteří si s ním povídají, jiní o něm sní.

Pro každého má chlapec jiný význam. On ale i přesto dál spí… Co se mu stalo? Jedněmi z takových obyvatelů města jsou Hazel a Ben. Od malička je fascinoval. Byl jejich princem. Od dětství u něj trávili volné chvíle a snili o tom, jak ho probudí. Oba sourozenci si představují, jaký by byl život s ním.

Dobrodružství se rozjíždí

Jednoho dne Fairfold ovládla novinka. Tajemný chlapec zmizel. Dlouho očekávané probuzení přišlo. Ale kde se jejich princ skrývá? Proč za nimi nepřijde? Hazel s Benem se vrátí do dětských let, kdy si hráli na rytíře. Rozhodnou se prince vystopovat dřív, než se to povede někomu jinému.

Celý příběh pomalu nabírá spád. Hazel se dozvídá tajemství ze života víl, ale i ze svého vlastního. Jak její sny souvisí s Olšekrálem? Jak je do toho celého zapletená? Fairfoldu hrozí zničení a Hazel jediná, kdo může za pomoci bratra a přátel městečko zachránit. K tomu ale potřebuje jednu podstatnou věc, kterou netuší, kde najít.

Moderní svět versus pohádka

Nejtemnější část lesa je milou pohádkou, která potěší každého. Trochu neobvyklé je spojení moderního světa a pohádkových bytostí, které nejsou tajemstvím, ale v podstatě turistickou atrakcí. Je to zvláštní, ale jistým způsobem to funguje.

Bena, Hazel ani rohatého chlapce jsem si neoblíbila. Nejvíce se mi líbil kamarád sourozenců Jack, vílí chlapec, kterého matka, když byl ještě miminko, odložila v lidské rodině. Knihu jsem četla v lehce povánoční atmosféře, ještě pohádkově naladěná. Díky tomu se mi kniha ještě víc líbila.

V pohádkách je možné všechno

Jediné, co mi trošku vadilo, byla společná láska sourozenců k jednomu chlapci. Kniha se čte dobře, je psána jednoduše, v podstatě jen tak pohádkově plyne. Rytíře, Hazel a další věci je třeba brát s nadsázkou a věřit, že v pohádkách je možné všechno.

Jde o první knihu, kterou jsem od Holly Black četla. Autorčiným nejznámějším dílem je Kronika rodu Spiderwicků, která byla i zfilmovaná. Nejtemnější část lesa bych doporučila spíše mladším čtenářům, ale na své si přijdou i starší.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy