Napínavá i humorná dobrodružství Tří mušketýřů

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Hana Zoubková

Napínavá i humorná dobrodružství Tří mušketýřů - titulní obrázek

Příběhy udatných mušketýrů patří ke klasice, která by neměla chybět v žádné knihovničce.

Čtyři nerozluční přátelé

Mladý d´Artagnan odchází ze svého rodného kraje, Gaskoňska, do Paříže, aby si vybojoval slávu jako mušketýr jeho veličenstva. V paláci pana de Tréville, který mu má svými kontakty pomoci, narazí na tři nerozlučné přátele – mušketýry Athose, Portose a Aramise.

Tři mušketýři

Alexandre Dumas

399 s DPH

Skladem (vybrané prodejny)

Brzy se z nich stane nerozlučná čtyřka, která spolu podnikne nejedno dobrodružství. Nejlépe tak, aby se tím zároveň pomstili i panu kardinálovi.

Jde o jeden z nejznámějších románů z pera Alexandra Dumase. Na někoho může díky své rozsáhlosti působit těžkopádně, ale stačí se jen začít a tento dojem je pryč. Mušketýři prožívají tolik rozličných dobrodružství, že se nebudete ani na jedné stránce nudit.

Každý si přijde na své

U některých příhod budete čekat se zatajeným dechem, jak to dopadne. U jiných se budete naopak smát troufalosti čtyř mušketýrů, jejich vychytralosti a hlavně skvělé spolupráci.

„Srdce mladého Gaskoňce bušilo, div mu z prsou nevyskočilo. Nikoli strachem, ale ctižádostí. Bil se jako zuřivý tygr, desetkrát se otočil kolem svého soka, dvacetkrát změnil svou pozici i postavení. Jussac byl, jak se tenkrát říkalo, mlsoun v šermu. Hojně se mu věnoval, nicméně dalo mu práci, aby se ubránil protivníkovi.“ (úryvek z knihy)

Neméně důležití jsou pro příběh i sluhové pánů. Ti s nimi procházejí většinou dobrodružství a za každých okolností jim zůstávají věrní.

Kniha je vhodná pro každého. Ženy ocení udatnost mužských postav a lstivost dvorních dam, muži si můžou představit sami sebe jako udatné bojovníky. Díky překrásné obálce je kniha navíc ozdobou každé knihovny.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy