Maappi – žvýkačky, které pomáhají

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Maappi – žvýkačky, které pomáhají - titulní obrázek

Knihy Dobrovský nejsou jen skvělým čtením s fantastickými příběhy v knížkách – jsou to i ty opravdové příběhy ze života, kterým věnujeme pozornost.

Některé projekty s dobrým úmyslem jsou vidět více, některé méně. Žádné by však neměly být opomíjeny, a tak jsme velice rádi přikývli na nabídku spolupráce s Maappi. Máme z ní obrovskou radost a věříme, že stejné pocity budete mít i vy, až zjistíte, o čem tento projekt je a jak snadno se dá podpořit.

Co je cílem projektu Maappi?

Maappi pomáhá lidem s poruchami autistického spektra. Jak? Prodejem předmětů, jejichž výtěžek by měl pomoci zlepšit psychologickou péči dětí s PAS. Zároveň by měl pomoci přispět do financování vzdělání těchto osob.

Kdo za tímto projektem stojí?

Budete se možná divit, ale iniciativa pramení v hlavě patnáctiletého Matěje. Tomu byla již v roce a půl diagnostikována těžká forma vývojové dysfázie, ADHD a autistické rysy. Matěj miluje dopravu, a především mapy (odsud maappi), které jsou hlavním motivem předmětů, jejichž prodej pomáhá. Nejsou to však ledajaké mapy, ale nákresy, které stvořil sám Matěj!

 

  • MAAPPI žvýkačky

    Oficiální a jediné žvýkačky MAAPPI, které pomáhají. Jmenuji se Matěj. Je mi čtrnáct let a mám poruchu autistického spektra. Navzdory osudu jsem milované dítě svých rodičů, oddaný bratr mladší sestry…

    49 Kč

    Nedostupné

    Mám

  •  

A jak tedy můžete pomáhat vy?

Je to snadnější, než se zdá. V našich knihkupectvích najdete u pokladny Maappi žvýkačky za 49 Kč. Výtěžek z jejich prodeje poputuje na pomoc dětem s PAS. Pokud chcete o celém tomto dojemném příběhu vědět víc nebo jej podpořit větší částkou, navštivte stránky zmíněného projektu – je jen na vás, jakou formu pomoci si vyberete.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet