Spálená obloha je drama o ztrátě syna

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Šárka Fofoňková

Spálená obloha je drama o ztrátě syna - titulní obrázek

Rachel Jennerová je rozvedená a žije sama se svým osmiletým synem Benedictem. Při jedné z pravidelných procházek po lese se stane něco, co si nikdo nedokáže představit do doby, dokud se v dané situaci neocitne sám.

Ztracený syn

Nedokázala si to představit ani Rachel. Na chvíli spustila Bena z dohledu a Ben zmizel. Začne vyděšeně prohledávat okolí, přidávají se na pomoc další lidé. Poté je přivolána policie. Rachel se hroutí a obviňuje. Proč ho nechala jít před sebou, neměla mu to dovolit. Ztratil se? Zabloudil? Nebo ho někdo unesl? Rozbíhá se pátrání.

Spálená obloha

Gilly Macmillanová

359 s DPH

Nedostupné

Jsou vyšetřováni všichni, kteří s Benem jakkoli udržovali nějaký kontakt, rodina, přátelé, učitelé. Ubíhají hodiny, dny a Bena se stále nedaří najít. Navíc se zdrcená Rachel musí potýkat s neodbytnými novináři a záští veřejnosti, která ji označila jako špatnou matku, která se o syna nedostatečně starala. Jinak by se jí přece nemohl ztratit.

Další, co Rachel hodně šokuje, je nedobrovolné přiznání její sestry Nicky k něčemu, co se stalo již před mnoha a mnoha lety. Může jí nyní ještě vůbec věřit? Může vůbec ještě někomu ve svém okolí věřit?

Několik podezřelých

Detektiv inspektor Jim Clemo se ujímá role zástupce vedoucího vyšetřovatele. Do práce se vrhá s plným nasazením. Nepřeje si nic jiného, než co nejdříve Bena najít, živého a zdravého. Je to malý kluk a odloučení od rodiny ho může hodně poznamenat.

Navíc nikdo neví, co se s ním děje, co prožívá, jestli mu únosce neubližuje. V případu se objevuje několik podezřelých. Kdo je však ten pravý? Jim pracuje ve dne v noci a vyčerpání se začíná projevovat také na jeho psychice.

Gilly Macmillanová mě svým debutem velmi překvapila. Skvělý psychologický thriller nebo snad drama se svižně plynoucím dějem. Někdo by mohl říct, že se v čtyřsetstránkové knize až tolik neděje a mohla by mít stránek méně. Ovšem já jsem se bavila s každou stranou, s každou minutou strávenou čtením.

Jak byste se zachovali vy

Gilly čtenáře dokáže pěkně nasměrovat tam, kam sama chce. Chvílemi si tedy myslíte, že jste podezřelého již odhalili, ale za chvíli jste vyvedeni z omylu. Čím více se blížíte ke konci, tím napětí sílí a nemůžete přestat číst, dokud neotočíte poslední stranu.

Autorka také velmi sugestivně popisuje nepříjemné situace, se kterými se musela Rachel potýkat po Benově únosu. Nejen že byla hrůzou bez sebe a sama sebe obviňovala, také čelila tlaku veřejnosti a médií. Neustále ji obtěžovali novináři, lidé ji osočovali a napadali, vinili ji z nedbalosti a dokonce ze samotného únosu.

Obviňujících a urážlivých článků byl plný tisk, internet a Rachel to doslova sráželo ke dnu. Sami se můžete zamyslet, jestli byste jednali stejně jako Rachel nebo ne. Měla Bena více hlídat? Udělala chybu, že ho, byť jen na malý kousek cesty, pustila z očí? Pokud si únosce usmyslí, že se dítěte zmocní, je vůbec možné ho uhlídat? Nejste s ním v tomto věku přece dvacet čtyři hodin denně.

Gilly Macmillanová ve svém příběhu dokázala, že není vždy nutné brodit se krví a mrtvolami, abyste si začali nervozitou okusovat nehty. Spálenou oblohu rozhodně doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi napínavé, psychologické čtení. Nebudete se nudit ani minutu. Příběh vás určitě osloví a pohltí jako mě.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy