Koranteng Rey*Praha, 1974

Známý televizní moderátor Reynolds Koranteng začal svou kariéru na TV Nova v roce 1994 jako meteorolog v předpovědi počasí. O několik let později dostal nabídku moderovat hlavní zpravodajský pořad, kde setrval se svou kolegyní Lucií Borhyovou až dodnes. Kromě toho moderuje pořady Víkend a Volejte Novu.

Více informací

Když jsme se školou někam přišli, jednoznačně jsem býval středem pozornosti. Většinou na mě začali pokřikovat, a to vyvolalo konflikt, protože s mými spolužáky jsme byli parta a oni mě často hájili. Později to bylo jiné, protože jsem v devadesátých letech začal relativně brzy pracovat v televizi, takže lidé už věděli, kdo jsem.

V roce 2021 vydává s Lucií Borhyovou a novinářem Jaromírem Hasoněm knihu Lucie a Rey, ve které formou rozhovoru vypráví o své dlouholeté spolupráci s Lucií, společné práci v televizi, ale i o jejich vzpomínkách na dětství, smutných i veselých zážitcích, co dělají ve volném čase a dalších zajímavých myšlenkách, včetně toho, jak se změnil jejich život v těžkém období koronavirové pandemie.

Otec zemřel, aniž bych se za ním vypravil. To ale nijak nesouvisí s rolí otce, protože on mi nikdy otcem nebyl, takže z toho pohledu se nemusím cítit provinile...

Rey Koranteng vystudoval politologii a mezinárodní vztahy. Je ženatý a má dvě dcery – Vanessu a Sofii. Jeho otec pochází z Ghany, kde také žije. Reye vychovala v Praze jeho matka a babička.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba